FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE Mavi ekran hatası

anilmirap

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Asus X552LDV Notebook bilgisayarımı Windows 8.1'den Windows 10'a yükselttiğimden beri ":(" simgeli FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE kodlu mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum.
Bu hata genellikle bilgisayarı uykudan çıkardığım zaman meydana geliyor.
Hata koduna göre bozuk bir donanımdan kaynaklanıyor fakat hiçbir donanım bozuk değil, zaten Windows 8.1'de bir kez bile mavi ekran görmemiştim. Microsoft Answer Desk'te de benimle birlikte bu sorunu yaşayan yaklaşık 100 kullanıcı var.
Ayrıca bilgisayarın aktif güç planı ayarlarına göre uykuya geçme suresi 45 dakika iken 2 dakika boş dursa hemen uykuya geçiyor, bu da Windows 10'a geçtiğimden beri başıma gelmeye başlayan bir sorun. Driver hatası falan diyenler olmuş MS forumunda, butun driverlarım Windows 10 sürümünde güncel. Microsoftun yayınlamış olduğu 2 toplu hata düzeltme güncellemesi de henüz hiçbir şeyi değiştirmedi. Artık ağlama seviyesine geldim. Özellikle Recep abi senin yardımcı olabileceğini düşündüğüm için konuyu Technopat'ta açtım, lütfen yardım edin, Windows 8.1'e geri dönmek zorunda kalacağım... :(

Sistemim: (Asus X552LDV)
- Intel Core i3 - 4010U 1,7GHz
- NVIDIA GeForce 820M
- 4 GB DDR3 RAM
- Windows 10 - Home Single Language x64

BIOS update etmeyi denedin mi?
BIOS update riskli değil mi?

Sıfırlama uygulayın. Mümkünse temiz format atın. Dediklerimi uyguladığınız takdirde devam ederse dump dosyalarını paylaşın.
Microsoft şu an bu sorun için bir güncelleme üzerinde çalışıyormuş, sıfırlamayı "Dosyalarımı sakla" seçeneği ile yapsam sorun çözülebilir mi?

Microsoft şu an bu sorun için bir güncelleme üzerinde çalışıyormuş, sıfırlamayı "Dosyalarımı sakla" seçeneği ile yapsam sorun çözülebilir mi?
Komple sıfırlasan daha iyi olur. Dosyalarını D diskine atıp sıfırla.

O zaman ya mavi ekran almaya devam edeceksin yada geri döneceksin.
Zaten Windows 8.1'e dönüş hakkı süresi ilk 1 ay ile sınırlı. Bu 1 ayı güncelleme bekleyerek geçirip 30. gün kararımı veririm. Son 20 günüm kaldı karar için :D
Windows'u sıfırlayarak temiz kurulum sağlamak sorunun kesin çözümü galiba, öyle değil mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı