Favori arabanız nedir?

Yahu sizce 1000 beygirlik 2000 beygirlik bir arabanın kalkışta o kadar yumuşak kalkma şansı var mı?
Var :D Çünkü 1000-2000 beygire ulaşmak için devasa turbolar takılıyor. Bu devasa turbolar da düşük devirlerde çok düşük güç elde edilmesine yol açıyor. Turbo laga yol açıyor. 2000 beygiri veriyor ancak düşük aralıkta veriyor bu araçlar. Zaten 1000-2000 beygirlik bu araçlar kontrol edilebilir düzeyde değiller. Tamamen maksimum güç, maksimum sürat için yapılan modifiyeler. Pistte 600 beygirlik kontrol edilebilir bir araç elbette 2000 beygirliği geçebilir. Çünkü 2000 beygirlik o araç sadece düz yolda gider. :D

Bende ona katılıyorum hocam, 2JZ RB26'ya göre çok daha ucuza halloluyor. Attığım video'da da o deniyor zaten RB26 yapmak istiyorsan motorun içine çok girmen lazım.

Başka bir forumda A80 Supra dediğimde dalga konusu olmuştum burda da MK IV dedik diye beğenilmedik. Orta yolu bulamadım bi.:D

Japonic hakkında bir sürü "iddia" var ancak bu videoda dediklerinin doğru olduğunu değiştirmiyor bence hocam. 2. Konuya gelirsek Supra'nın yeni kasada tepki çekmesinin sebebi ruha uymaması bence. Araba güzel evet ama Supra ismini hak eder mi tartışılır bence. Daha sözde gelenek denen şeye uygun bir şey bekliyordu topluluk.

Parça konusunda ise hepsi pahalı hocam ya ama aralarından en iyisi R33 bence. R33'ün değerini kimse bilmedi ve parçaları ucuz bu yüzden. Piyasası da yurt dışında fena değil. Tasarım olarakta bana daha hoş geliyor. Geç cevap verdim çünkü cezam vardı kusura kalmayın.

Bu arada birde şu 1000, 2000HP olayı var. 500-600 beygirlik bir Supra 1000 beygirlik bir Suprayı düz yolda ve pistte geçer ama buna inanmak istemeyenler var. Sorun burda. Supra'yı herkes seviyor ama Supra tayfası Volvo tayfası gibi. Sevdiğin arabadan baydırıyorlar seni. Başlıkta 1600HP Supra yazdı mı anında inanıyorlar. Yahu sizce 1000 beygirlik 2000 beygirlik bir arabanın kalkışta o kadar yumuşak kalkma şansı var mı?
1. Evet 2JZ o konularda daha iyi.

2. Bence direk efsane kasa ya da 4. nesil, 4. kasa Supra deyin.

3. İşte Instagram'ını kapatmasa ana bacı sövdüğünü göstereceğim ama kapatmış.

4. R33 LM...

5. O konuda da Güç - Ağırlık meselesi var. Fazla güç yol tutuşunu engelliyor. Supra güzel araç tabii ama tayfa sıkıntısı var. O konuda en iyi tayfa R33, RX8, İmpreza ve Evo'cular. Bizim burada 1 tane Evo 9 ve 3 tane İmpreza var. Ara sıra çıkıp birlikte gazlıyorlar. Dyno verilerinde 1600 Hp olabilir ama yola ne kadar yansıtabilir o mesele var. Ya da 1600 Hp yola yansıtsa tutunabilir mi? Zor.

1. Evet 2JZ o konularda daha iyi.

2. Bence direk efsane kasa ya da 4. nesil, 4. kasa Supra deyin.

3. İşte Instagram'ını kapatmasa ana bacı sövdüğünü göstereceğim ama kapatmış.

4. R33 LM...

5. O konuda da Güç - Ağırlık meselesi var. Fazla güç yol tutuşunu engelliyor. Supra güzel araç tabii ama tayfa sıkıntısı var. O konuda en iyi tayfa R33, RX8, İmpreza ve Evo'cular. Bizim burada 1 tane Evo 9 ve 3 tane İmpreza var. Ara sıra çıkıp birlikte gazlıyorlar. Dyno verilerinde 1600 Hp olabilir ama yola ne kadar yansıtabilir o mesele var. Ya da 1600 Hp yola yansıtsa tutunabilir mi? Zor.
Aynen öyle, şimdiki teknolojilerle yola tutunan gündelik 1000 beygirlik arabalar yapamazsınız. Her şey güç ile bitmiyor ama gelde bunu insanlara anlat. Türkiyede Speedy Evo var onu diyorsunuz sanırım.

2015 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye

140702100137-2015-dodge-challenger-hellcat-640x360.jpg

Geri
Yukarı