Faydalı Google Chrome Eklentileri

Mersinli33

Hectopat
Makaleler
2
Steam için birçok faydalı özellik sunuyor. Ben en çok mağazadan oyun alacağım zaman tüm zamanların en düşük fiyatına bakma özelliğini seviyorum. Fakat bunun dışında birçok özelliği var. Kendiniz indirip ayarları kurcalayın seviceğiniz bir özelliği çıkacaktır.

Chrome'dan çıktığınızda otomatik geçmişi siliyor. Bunun dışında çerez önbellek vb. silmeye de yarıyor.

Youtube için bence en kullanışlı eklenti. Her video için görüntü kalitesi ve ses seviyesini sabit olarak ayarlıyabiliyorsunuz.

Reklam engelleme servisi. Reklam engelleyiciler arasında en hafif ve hızlısı olduğu söyleniyor.

Bunlar benim kullandıklarım. Sizde kullandığınız eklentileri yazın, herkes yararlansın. İyi günler 🙂

Ben Opera kullanıyorum ama bu eklentiyi tavsiye edebilirim. Chrome'da da var.

HTTPS Everywhere HTTP ile çalışan sitelerde HTTPS zorunlu olarak çalıştırmaya yarıyor.
Ayrıca HTTPS sitelerde bile güvenliği daha fazla artırmaya yarıyor. Bellek kullanımı eskiye nazaran da daha iyi durumda. Eskiden 150.000 bin civarı iken şu anda 60-80 bin civarı geziyor. Bu uzantı Brave tarayıcısında varsayılan olarak yüklü geliyor. Brave kullananlar sadece ayarlardan açması yeterlidir.

Paylaştığınız Ublock bir şirkete satılan ve Ublock origin göre kötü çalışan versiyonudur. Adblock, Adblock Plus, Adguard gibi çok kaynak tüketen uzantılardan bir farkı yoktur. Ayrıca Ublock origin bu dediğim uzantıların kervanına katıldı. Bu uzantılar varsayılan ayarlarda 100.000 MB bellek harcıyorlar.
Ben reklam engelleyici olarak herkese Nano adblocker ve Nano defender öneriyorum. Alt yapı olarak Ublock origin kullanıyor. Amacı daha düşük kaynak tüketmek.
Bellek tüketimi Nano adblocker 45-70 bin arası, Nano defender 18-30 bin arası seyrediyor. Ayrıca Adblock, Adguard vb. uzantıların yararlı filtrelerini sunuyor.
Nano defender reklam engelleyici kapatın uyarısını kaldırıyor. Sadece Nano adblocker ve Ublock origin ile birlikte çalışıyor. Eğer tarayıcınızda bu uzantılar dışında reklam engelleyici olursa siteler Adblock uyarısı vermeye devam ediyor. O yüzden bu ikisi yeterlidir.

Poper Blocker uzantısı tarayıcılarda boş yere tıklasan bile açılan açılır pencereleri engelliyor.
Genelde reklam engelleyici ile baş edemeyen siteler artık böyle reklam koyuyor.

Dark reader uzantısını kesinlikle öneriyorum. Sitelere karanlık tema sağlıyor.
Sitelere özel ayar yapabilirsiniz. Sadece ayarlarını biraz kurcalayın.

Lightshot uzantısı tarayıcı üzerinden ekran görüntüsü almanıza yarıyor.
Uzantı çevrimdışı olduğundan arka planda bellek tüketmiyor. Sadece siz kullanınca çalışıyor.

@1Gülhan1 Tarayıcılar uzantıların yapabildiği şeyleri belirli sınırlar getirmişti. Uzantılar sayfasından hangi şeyleri kullandığını görebilirsin.
Screenshot_2.png

HTTPS Everywhere HTTP ile çalışan sitelerde HTTPS zorunlu olarak çalıştırmaya yarıyor.
Ayrıca HTTPS sitelerde bile güvenliği daha fazla artırmaya yarıyor. Bellek kullanımı eskiye nazaran da daha iyi durumda. Eskiden 150.000 bin civarı iken şu anda 60-80 bin civarı geziyor. Bu uzantı Brave tarayıcısında varsayılan olarak yüklü geliyor. Brave kullananlar sadece ayarlardan açması yeterlidir.

Paylaştığınız Ublock bir şirkete satılan ve Ublock origin göre kötü çalışan versiyonudur. Adblock, Adblock Plus, Adguard gibi çok kaynak tüketen uzantılardan bir farkı yoktur. Ayrıca Ublock origin bu dediğim uzantıların kervanına katıldı. Bu uzantılar varsayılan ayarlarda 100.000 MB bellek harcıyorlar.
Ben reklam engelleyici olarak herkese Nano adblocker ve Nano defender öneriyorum. Alt yapı olarak Ublock origin kullanıyor. Amacı daha düşük kaynak tüketmek.
Bellek tüketimi Nano adblocker 45-70 bin arası, Nano defender 18-30 bin arası seyrediyor. Ayrıca Adblock, Adguard vb. uzantıların yararlı filtrelerini sunuyor.
Nano defender reklam engelleyici kapatın uyarısını kaldırıyor. Sadece Nano adblocker ve Ublock origin ile birlikte çalışıyor. Eğer tarayıcınızda bu uzantılar dışında reklam engelleyici olursa siteler Adblock uyarısı vermeye devam ediyor. O yüzden bu ikisi yeterlidir.

Poper Blocker uzantısı tarayıcılarda boş yere tıklasan bile açılan açılır pencereleri engelliyor.

Uzantı çevrimdışı olduğundan arka planda bellek tüketmiyor. Sadece siz kullanınca çalışıyor.

@1Gülhan1 Tarayıcılar uzantıların yapabildiği şeyleri belirli sınırlar getirmişti. Uzantılar sayfasından hangi şeyleri kullandığını görebilirsin.
Burada bir eklentimde websitedeki tüm verilerine erişim diye izin var. Benim websiteleri girdiğim şifreleri de okuyor anlamına mı geliyor? Bu arada eklenti Adguard.
fasfas.png

HTTPS Everywhere eklentisini kurunca bir ayar yapmaya gerek var mı? Varsayılan ayarlarda mı kullanmalıyız?

Olabilecek tüm siteler şifrelensin ayarını açabilirsin. Sadece HTTP ile çalışan sitelere girerken uyarı verir. Ayrıca tüm siteleri HTTPS açmaya zorlar. @LeBlanc

Screenshot_9.png

@326001 Ublock origin ya da Nano adblocker ve Defender ikilisini öneririm. Adblock ve Adblock plus yüksek kaynak tüketen ve bazı reklamları bilerek engellemeyen uzantılardır. Açık kaynak kodlu olmadığı için, bazı firmalardan para alıp bilerek reklam engellemiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı