Fazla bir şey açık olmamasına rağmen RAM tüketimi yüksek

• Konuyu başlatan adosa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 127

adosa

Picopat
Daha fazla  
Selam, daha öncesinde de buna benzer bir sorundan dolayı konu açmıştım. O zaman birkaç Google sayfası ile tarayıcı 2 GB seviyelerinde RAM tüketiyordu ve bunun için Edge'e geçmiştim. Şu anda da yine aynı derecede saçma bir durumla karşı karşıyayım. Görev yöneticisinde toplam RAM tüketimi en fazla 3GB iken %95'lik bir bellek tüketimi gözüküyor ve bu olayda bilgisayarı düzgün kullanmamı ciddi derecede engelliyor. Bilgisayarda korsan herhangi bir yazılım olmadığından dolayı virüste mevcut değil.

Çift kanal 16 GB'a yükseltme yaparsam bile sorunun çözüleceğinden emin değilim çünkü forumda 16 GB RAM'e rağmen aynı sorunu yaşayan insanları görüyorum. Sorun yaşayan diğer insanlarda benimle aynı zamanlarda bu sorunu yaşamaya başlamış. Sebebi ne olabilir?

Windows boşta 4 gb civarı ram tüketiyor (win11)
Tarayıcı 700mb tek sayfada ram tüketebilir ortalama normaldir. Sorunun edge de mi olduğunu düşünüyorsunuz?

1709855244614.png

Sadece Technopat ve YouTube videosu açık durumda

Sorunun edge de mi olduğunu düşünüyorsunuz?
Hayır sorunun Windows'un son güncellemelerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sadece Minecraft oynamak için Microsoft hizmetlerine giriş yaptım ve şu an o 2.5GB RAM kullanıyor. AtlasOS kurmayı deneyeceğim.

AtlasOS kurarak RAM sorunları da dahil olmak üzere çoğu sorunu çözdüm yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı