Fazla format performans düşürür mü?

MetinDai

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma sürekli format atıyorum. Biraz takıntı gibi oldu. Bir uygulama indiriyorum, onu silmek için temiz kurulum yapıyor. M fazla temiz kurulum yapmam performansı düşürür mü?

Bilgisayarıma sürekli format atıyorum. Biraz takıntı gibi oldu. Bir uygulama indiriyorum, onu silmek için temiz kurulum yapıyor. M fazla temiz kurulum yapmam performansı düşürür mü?

Düşürmez ama her program silmek için bir temiz kurulum biraz fazla. Hem zamandan da kaybediyorsunuz. Programı ayarlardan silmeniz yeterli zaten .SSD de yıpranabilir.

Hocam hiç mi üşenmiyorsunuz? :D Denetim Masası'ndan kolayca kaldırabilirsiniz, neden format atıyorsunuz ki?

Sorunuza gelirsek, çok okuma-yazma olacağı için disk sağlığını olumsuz etkileyebilir diye düşünüyorum.
Seviyorum formattan sonra driverları kurmayı bilgisayarla uğraşmayı çünkü normal zamanda pc'de yapıcak çok bir şey yok sadece oyun oynuyorum :D teşekkürler

Bende de aynı takıntı var. Bitirdiğim oyunları silmek yetmiyor, illa format atasım geliyor. Sanki format atmazsam performansa etki edecekmiş hissiyatı oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı