SSD arızası performans düşürür mü?

4815162342

Centipat
Laptopun SSD'sinin %30'u hasar görmüş. Bu bilgisayarı yavaşlatır mı? HP Pavilion var bende ve şu an inanılmaz yavaş PC. Sorun SSD arızası mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcı format attı ise dandik sağdan soldan bulma ISO'lar kullandıkları için aşırı yavaş oluyor.
yok ilk bilgisayarcı sadece temizledi ve ram taktı ondan sonra yavaşladı hatta işlemci çekirdek 4 ten 1 düşmüştü demek o şerefsiz bişiler yaptı laptopa 2. bilgisayarcıya format attırdım
HDD/SSD'yi değiştirmiş olabilir.
ama markalar aynı biri toshibaydı diğeri de 1tbtı hala aynı onlar

Yok ilk bilgisayarcı sadece temizledi ve RAM taktı ondan sonra yavaşladı hatta işlemci çekirdek 4'ten 1 düşmüştü demek o şerefsiz bir şeyler yaptı laptopa 2. bilgisayarcıya format attırdım

Ama markalar aynı biri toshibaydı diğeri de 1tbtı hala aynı onlar

Hocam, Hard Disk Sentinel indirip SSD sağlığına bakar mısınız?

256'lık olanın sağlığı %70e düşmüş adam doğru demiş.

CrystalDiskMark yazılımından hız testi yapar mısınız hocam? değerler normal ise format atın, düzelebilir.

Dün gittiğim 2. bilgisayarcı format attı zaten hocam dediğin uygulamadan da yaptım testi sonucu şöyle :

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 20
Dün gittiğim 2. bilgisayarcı format attı zaten hocam dediğin uygulamadan da yaptım testi sonucu şöyle :
SSD'de bir sorun var gibi gelmedi bana, taktığı ram'de bir sıkıntı mı var acaba bütün sistemi etkileyen?
Güvendiğin bilgisayarcıya götürmek lazım, belli ki bir şey değişmiş bilgisayarında. 😁

Windows'u SSD değil de HDD kurmuş olabilir mi acaba bir kontrol eder misiniz?

Windows'u SSD değil de HDD kurmuş olabilir mi acaba bir kontrol eder misiniz?
ssd de
SSD'de bir sorun var gibi gelmedi bana, taktığı ram'de bir sıkıntı mı var acaba bütün sistemi etkileyen?
Güvendiğin bilgisayarcıya götürmek lazım, belli ki bir şey değişmiş bilgisayarında. 😁
ram bunlar
Hi-Level 8 GB DDR4 SO-DIMM RAM, 2400 MHz, Laptop/Dizüstü Bilgisayar Bellek : Amazon.com.tr: Bilgisayar benim yeni aldığım ram bu bunu taktırmaya gitmiştim bu onlardan biri değil dimi herif başka mı takmış

Dosya Ekleri

• ram1.png
    ram1.png
    44,6 KB · Görüntüleme: 19
  • ram 2.png
    ram 2.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Dün gittiğim 2. bilgisayarcı format attı zaten hocam dediğin uygulamadan da yaptım testi sonucu şöyle:

%99 formattan dolayı hocam, saçma sapan korsan ISO dosyaları kullanıyorlar. SSD diskinizde sorun gözükmüyor. Eğer elinizde en az 8 GB'lık bir flash bellek var ise Microsoft'un kendi sitesinden Media Creation Tool'u indirin. Sonra o belleğe Media Creation Tool üzerinden ISO dosyasını yazdırın, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın açılırken delete tuşuna spam atın bu arada flash diskiniz takılı olsun. Gelen menüde boot sekmesine gelin, boot edilecek cihaz sekmesinden başında UEFI yazan flash belleğinizi 1. sıraya getirin daha sonra kaydedin ve çıkın. Bilgisayar direkt olarak kurulum ekranına açılacak oradan gelişmiş kurulumu seçin eğer bilgisayarınızdaki her şeyin silinmesini yani temiz kurulum istiyorsanız bütün diskleri silin ve orada tek kalan SSD'nizi seçin daha sonra ileri ye tıklayın. Karşınıza bir uyarı çıkarsa kabul edin, kurulum bittikten sonra yeniden başlatılırken flash diskinizi sökün bu şekilde kurulum yapabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı