Fazla internet kullanım gerekçesiyle internet yavaşlaması

Arkadaşlar ben finet diye bir internet servisinden hizmet almaktayım. İnternetimi 8 Mbps biliyordum ancak 10 Mbps olduğunu öğrendim. Buna rağmen YouTube'da bile donma oluyor. Aşırı ping var ve sürekli kopma yaşanıyor hiçbir oyumu oynayamıyorum. Oyun indirirken hızım normal. Adamları aradım dedi ki 450 GB internet kullanmışım (böyle bir şey mümkün olma ihtimali yok.) insaf diyor. İstersem 2000 GB internet kullanırım buna karışabilir mi? İnternet hızımı kafasına göre düşürebilir mi? Kafasına göre internet bağlantımı kesebilir mi? Bana 10 Mbps sınırsız internet sözü verip de şu kadar internet kullanmışsın diyebilir mi? Arkadaşlar burada kim haklı söyler misiniz?

Bilinmedik internet servis sağlayıcı kullanırsanız normal bir durum.
ev yeni ve internet alt yapısı yoktu mecbur kaldım.
İnternet hızları pakettekinden düşük olabilir normaldir ama sizin ne kadar kullandığınıza karışamazlar sınırsız ise.
hız 10 mbps işte ve evet sınırsız internet ama adam bukadar paraya bukadar internet kullanmışsızınız insaf diyor. Madem o hızda sınırsız interneti bana sağlıyamıyacaksın böyle bir tarife belirleme. Ne kadar internet kullandığıma karışamazlar.
Sözleşmeyi okudun mu? Ya da sözleşmesi var mı?
Tahaddüt yok parayı yatırınca açıyorlar interneti. Bana kalsa kullanmayı bırakırım ancak o kadar kurulum ücreti ve elimde ttnet modemi varken bana yeni modem aldırmalarından sonra uğraşırım. Alt türknet veya ttnet altyapısı geldimi onuda henüz bilmiyorum.
Kotalı, Adil Kullanım Noktalı bir internet aldıysanız evet yapabilirler.
Günaydın kardeşim AKK kalkalı 1 sene olacak.
Kotasız paket kullanıyorsanız buna karışamazlar. Taahhütsüzse yeni bir ISS'ye geçebilirsiniz.
Sınırsız internete diyorlar bunu :) gerçekten benimde komiğime gitti. Kurulum ücreti modem ücreti 300-350 tl civarı bişey verdim neden başka internete geçeyim ki. Belirledikleri fiyata vaat ettikleri internet hızını bana sağlasınlar benim problemim değil bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı