Fazla pahalı olmayan ekran kartı ve işlemci

İdare eder onboard ile CS GO, GTA 5 bile oynayabilirsiniz.
Onboard kısmını anlamadım kusura bakma ama orayı da açıklar mısın sana zahmet? :) Bir de 300 W'lık bir güç kaynağım var. 400W'lik güç kaynağını almalı mıyım sence ?

Ekran kartını GT 1030 yapabilirsin.
Çok fazla bütcem yok 1000 TL'nin üzerine çıkamam

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet önerdiğim güç kaynağı alın. Onboard bazı işlemcilerde bulunan işlemcilerin kendi ekran kartı mesela AMD işlemcilerinin bazıları bunlara APU deniyor mesela AMD 7890K bunlar APU ve bazi işlemcilerde kendi ekran kartı olur. APU'larda giriş seviyesi 2 GB ekran kartlarından bir kat daha iyi ekran kartı bulunur. Onboard ekran kartının bağlantı kısmına anakart kablosunu bağlayacak ve görüntü alacaksınız. Ama tabi önerdiğim işlemcide onboard var hemde GTA 5 bile kaldırabilir.

Anakart: Asrock H110M-DVS R3 2133MHz 1151p mATX
İşlemci: Intel Pentium G4560 3.5 Ghz 3MB 1151
Bellek(RAM): Corsair 8GB DDR4 2133mhz CL15
Güç kaynağı: Aerocool VX Serisi 400W 27A@12V Güç Kaynağı
Şimdiki sisteminizden çok daha performanslı. Bu sisteme ekran kartı olarak yeni nesil ekran kartı eklersen hem daha iyi performans olur zaten onboard işlemini bilmiyorsun senin için iyi olur 1380 TL varsa kesinlikle alın.
Ekran kartı: ★ Sapphire RX460 4GB 128Bit GDDR5 O.C Ekran Kartı (11257-02-20G) PC sihirbazı yazan yere tıklayıp alacaksınız.
Toplam: 1380 TL

Bütçenizi tam olarak belirtirseniz daha iyi olur.
1000 TL kadar bütcem var da goodluck arkadaşım bana en iyi şekilde bütcemin harcamamı yaptı zaten teşekkürler.

Yok hocam 1000 TL bütcem var. Bu onboard'ı iyiyse zaten ben onu ayarlatırım birisine merak etme.

O kadar fazla bütcem yok hocam.

Bu onboard işlemci alırken geliyor değil mi? Yoksa işlemciye takılı faan mı hocam?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı