Fazla RAM kullanımı

Tüketim değeri doğru o 800 MB sıkıştırılmış değer benim de yüzde şu an yüzde 50'si kullanılıyor 16 GB RAM'in yarısını kullanıyor 633 MB yazıyor MB değerine bakmayın kullanım yüzdesine ve performans sekmesindeki değere bakın.

Abim anlattım ya sana olayı. Millet karıştırmasın aklını. İşletim sistemin harcıyor zaten 5-6 GB en az. Soruyorsunuz, cevap veriyoruz ama duymamazlıktan geliyorsunuz.
Hayır onun için teşekkür ederim belki bluestacks kullanımı en aza indirecek bir tavsiye vardır diye devam ediyorum

İşletim sistemi 5-6 gb mı harcıyor yapmayın Allah aşkına bu nasıl bilgi böyle? Orijinal ve ayarsız Windows bile kullansan maksimum harcayacağı 4 gb olur herhalde.

Abim anlattım ya sana olayı. Millet karıştırmasın aklını. İşletim sistemin harcıyor zaten 5-6 GB en az. Soruyorsunuz, cevap veriyoruz ama duymamazlıktan geliyorsunuz.

BlueStacks'i kullandın mı hiç? Emülator programlarında ne kadar RAM kullandığını gorev yoneticisinde düzgün gostermez. Orneğin BlueStacks 4 GB RAM kullanıyorken gorev yoneticisinde aslında 400 MB kullanıyor gibi gozüküyor ve kullanım %80-90'larda. Neden o mesajı yazdığımı anlayabildin mi?
Saçmasapan mesajlar yazmıyorum orada anlarsan.

Hayır onun için teşekkür ederim belki bluestacks kullanımı en aza indirecek bir tavsiye vardır diye devam ediyorum
8 GB win 10+ işletim sistemleri için sınırda bir RAM, zaten Bluestacke 200 GB ram de deseniz, olanı kullanacaktır. Çok çok BS açıkken başka bir şey yaparsanız bilgisayar çöker. Çare 16 GB RAM e çıkmak.

Başka kullanıcı olarak hesap aktif midir acaba şu görev yöneticisinden kullanıcılar kısmına bir göz atın.

Geri
Yukarı