Fazla üzüntü hasta eder mi?

Stres bizi sadece duygusal olarak etkilemez. Aklınıza gelebilecek her türlü sağlık sorununun sebebi olabilir. Araştırmalar stresin obezite, kalp hastalığı, Alzheimer hastalığı, diyabet, depresyon, sindirim sistemi hastalıkları, astım ve daha birçok durum için riski artırdığını gösteriyor.

Stres bizi sadece duygusal olarak etkilemez. Aklınıza gelebilecek her türlü sağlık sorununun sebebi olabilir. Araştırmalar stresin obezite, kalp hastalığı, alzheimer hastalığı, diyabet, deprasyon, sindirim sistemi hastalıkları, astım ve daha birçok durum için riski artırdığını gösteriyor.

Ara sıra kalbime ağrı giriyor bu normal bir şey mi?

Ara sıra kalbime ağrı giriyor bu normal bir şey mi?

O bana da oluyor.
İnternette sebeplerine böyle diyor:

• Kalbe giden kan damarlarındaki tıkanıklıklardan kaynaklı olarak gelişen göğüs ağrısı (anjin)
  • Kalbe kan akışının tıkanması ile gelişen kalp krizi (miyokard infaktüsü)
  • Kalbi çevreleyen kesenin iltihabı olan perikardit
  • Kalpten çıkan en büyük damar olan aortun diseksiyonu (basınca bağlı olarak içten dışa doğru yırtılması)
  • Bir tür kalp kası hastalığı olan kardiyomiyopati

O bana da oluyor.
İnternette sebeplerine böyle diyor:

• Kalbe giden kan damarlarındaki tıkanıklıklardan kaynaklı olarak gelişen göğüs ağrısı (anjin)
  • Kalbe kan akışının tıkanması ile gelişen kalp krizi (miyokard infaktüsü)
  • Kalbi çevreleyen kesenin iltihabı olan perikardit.
  • Kalpten çıkan en büyük damar olan aortun diseksiyonu (basınca bağlı olarak içten dışa doğru yırtılması)
  • Bir tür kalp kası hastalığı olan kardiyomiyopati.

Peki bu bir hastalık mı? ( bir süre sonra stres yapmadığım zamanlardada kalbime ağrılar girmeye başladı)

Eder kardeşim hem de fazlasıyla eder. Hayatımda aşırı üzüldüğüm bir şey sonucu vücudumun tüm dengesi bozuldu. Tarak girmeyecek kadar sık olan, rengi ve dokusu kız saçı gibi şaka yapılan saçlarım 3 ay içinde döküldü şuan kel bir haldeyim beni tanıyanlar inanamıyor o derece. Hormonlarım alt üst oldu sürekli üzgün hali sonucu 1-2 ay içinde 90 kilolardan 50 kilolara düştüm. Ciddi manada Tiroid hastası olduğumu daha doğrusu üzgün ve stres halinin tetiklediğini, bazı şeyleri eskisi gibi hissedememe ve psikolojinin gerçekten eskisi gibi olmaması ve hem ruhsal hem fiziksel çoğu şeyin gözle görülür değişmesi gibi vs... uzar gider ve çoğu kalıcı etki oluyor şuan bile ortaya çıkmasa yaş geçtikçe bir şekilde tetikleniyor etkisini gösteriyor. Çoğunu atlattım ve üstesinden geldim sayılır ama yine de bazı şeyler kaldı maalesef.

Eder kardeşim hem de fazlasıyla eder. Hayatımda aşırı üzüldüğüm bir şey sonucu vücudumun tüm dengesi bozuldu. Tarak girmeyecek kadar sık olan, rengi ve dokusu kız saçı gibi şaka yapılan saçlarım 3 ay içinde döküldü şu an kel bir haldeyim beni tanıyanlar inanamıyor o derece. Hormonlarım alt üst oldu sürekli üzgün hali sonucu 1-2 ay içinde 90 kilolardan 50 kilolara düştüm. Ciddi manada tiroid hastası olduğumu daha doğrusu üzgün ve stres halinin tetiklediğini, bazı şeyleri eskisi gibi hissedememe ve psikolojinin gerçekten eskisi gibi olmaması ve hem ruhsal hem fiziksel çoğu şeyin gözle görülür değişmesi gibi vs... Uzar gider ve çoğu kalıcı etki oluyor şu an bile ortaya çıkmasa yaş geçtikçe bir şekilde tetikleniyor etkisini gösteriyor. Çoğunu atlattım ve üstesinden geldim sayılır ama yine de bazı şeyler kaldı maalesef.

Sende bu sorunların gözükmesi ne kadar sürdü?

Yeni konular

Geri
Yukarı