Fazla yemek yiyip kilo almamak

Öncelikle cevaplarınız icin çok teşekkür ederim, bu zamana kadar spor yapmayı hep kilo vermeye yaradığını düşünürdüm. Sayenizde öğrenmiş oldum. Buna ek olarak fazla yemekten çok sağlıklı beslenip, spor yapacağım.
Kilo almıyorum diye hunharca yemek yersen bu sefer de sağlığından olursun. Hayatın boyunca aynı metabolizmada kalmayacaksın. Bir diyetisyene başvurmak en sağlıklısı. Bu arada yağ yakmak için spor yapmak ile kas kütlesini arttırmak için yapılan spor arasında fark olduğunu düşünüyorum.
Çok haklısın.

Merhabalar, ben tabiri caizse dünyayı yiyorum. Ama kilo alamıyorum. Boyum 1.85 ama kilom 70.
Nasıl kilo alabilirim?

Sen gene şükret ben 1.80 boyum ile 47 kiloyum bende çok yiyorum doktorada gittim sorun yok diyorlar, bendeki sorun genetik bir durum, babam 25 yaşından sonra kilo aldı işin kötü yanı 25 yaşına kadar işe giremeyeceğim için deneyimim olmayacak ki 25 yaşında düzeleceğimin garantisi yok(20 yaşındayım) bir işe girsem bedenim kaldırır mı? Hayır.
Allah yardımcımız olsun.

Sen gene şükret ben 1.80 boyum ile 47 kiloyum bende çok yiyorum doktorada gittim sorun yok diyorlar, bendeki sorun genetik bir durum, babam 25 yaşından sonra kilo aldı işin kötü yanı 25 yaşına kadar işe giremeyeceğim için deneyimim olmayacak ki 25 yaşında düzeleceğimin garantisi yok(20 yaşındayım) bir işe girsem bedenim kaldırır mı? Hayır.
Allah yardımcımız olsun.
Durumun çok çok daha kotu. Allah yardımcın olsun.

O kadar kolay. Ben bilmeden sallamıyorum emin ol. Ben de 1.80den fazlayım ve 60 kg civarındaydım. Yalnızca 4 5 ayda 80e dayandım. Kalorini say çok yemediğini göreceksin .

Misal besinlerin termik etkisi diye bir şey var. Siz olayı tamamen kaloriye indirgediğinizde bunu gözden kaçırmış oluyorsunuz. Tabi başlarda besinlerin kalorilerini öğrenmek için faydası olduğunu düşünüyorum. Çünkü yenilen bir besini masum görürken aslında çok yüksek kalorisi olabiliyor :)

Bununla ilgili birçok yazı bulmak mümkün. Kilo vermek için kalori saymak diye aratırsan çok yazı bulabiliyorsunuz. Bazıları şöyle.

Ayrıca cidden bünye ve metabolizma artık her neyse bazıları daha kolay kilo alabiliyor bazıları ise daha kolay kilo verebiliyor. Bazıları ise hem kolay alabiliyor hem kolay verebiliyor. Böyle bir şey gerçekten var. 2 aynı tip boy kiloda kişi aynı şeyleri yerse aynı etkiyi görmeyebiliyorlar.

Bu arada ben zayıf değilim sadece göbekte biraz birikme var :)

Kilo vermek için bir de şöyle bir liste var. Calisthenics youtube kanalından aldım. Başlık kilo alamayan arkadaş için olsa da konuya değinmişken belki faydamız olur :)

Screenshot_5.png

Videosunu da atayım bari :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Herhangi bir kronik rahatsızlığınız var mı? Bunun dışında düzensiz uyku, stres, aşırı aktif olma gibi durumlar ile metabolizmanızın hızlı çalışıyor olması kilo almanızı engelliyor olabilir.

Merhabalar, ben tabiri caizse dünyayı yiyorum. Ama kilo alamıyorum. Boyum 1.85 ama kilom 70.
Nasıl kilo alabilirim?
Spora gidip yeterli protein ve karbonhidratı alırsanız iyi bir şekle girersiniz, kilo da alırsınız. Yalnız bu süreçte temiz beslenmeniz lazım. Abur cubur vs. olmayacak yani.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı