FC 24 mavi ekran hatası

andrewgarfield

Kilopat
Dün gelen güncellemeden sonra birçoğumuz sanırım mavi ekran hatası ile karşılaştık. Sorun EA Anticheat'ten kaynaklanıyormuş.
Windows güvenliği içerisinden çekirdek yalıtımına girip bellek bütünlüğünü açık hale getirince sorun düzeliyor. EA yeni bir güncelleme yayınlayana kadar bu şekilde oyuna girilebilir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-24 102650.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-24 102650.png
    62,2 KB · Görüntüleme: 548
Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz ayarlar ne işe yarıyor kapatılması bir şeyi değiştirmezmi.

Değiştirir. İşlemcinin yüksek frekans ayarlarına girmesini engelleyip daha stabil bir hızda çalışmasını sağlar. Bu da FPS kaybına yol açar. Bu noktada mavi ekranların kesilmesini istiyorsan sorun düzelene kadar deneyebilirsin. CBS ayarını dene öncelikle eğer deneyeceksen.

Değiştirir. İşlemcinin yüksek frekans ayarlarına girmesini engelleyip daha stabil bir hızda çalışmasını sağlar. Bu da FPS kaybına yol açar. Bu noktada mavi ekranların kesilmesini istiyorsan sorun düzelene kadar deneyebilirsin. Cbs ayarını dene öncelikle eğer deneyeceksen.

Nasıl kapatacağım ASUS anakart kullanıyorum.

Nasıl kapatacağım ASUS anakart kullanıyorum.

Bununla ilgili bir konu açın ve işlemcinizi yazın. Size nasıl yapılacağı söylenir. Eğer kapalıysa ki sanmıyorum ama BIOS'tan sanallaştırmayı açmayı deneyebilirsin. Bunu da aynı şekilde 2 dakika Google'a yazarsan nasıl yapılacağını bulursun.

Bununla ilgili bir konu açın ve işlemcinizi yazın. Size nasıl yapılacağı söylenir. Eğer kapalıysa ki sanmıyorum ama BIOS'tan sanallaştırmayı açmayı deneyebilirsin. Bunu da aynı şekilde 2 dakika Google'a yazarsan nasıl yapılacağını bulursun.

Core Performance Boost'u kapattım ve sorunum düzelmedi bellek bütünlüğünü açıp yeniden başlatınca mavi ekran almaya devam ediyorum.

Geri
Yukarı