FC24 nasıl öğrenilir?

Daha fazla  
3 hafta önce FC24 aldım ve 3 haftadır aktif oynuyorum hatta oyunda 85 saati devirdim ama Squad battlesda botu profesyonelde dünya klasında farkla yenmeme rağmen rivals girdiğim zaman fark yiyorum ve çok zorlanıyorum DualShock4 ile oynuyorum sizce nasıl oyunu öğrenip alışabilirim?

Oyununu bilmiyorum ama aktif oynuyorsun eğer arkadaşın varsa veya Online maçlar at kazanmaya oyna kendince taktikler geliştirmeye başlarsın elin de tam alışır

Oyununu bilmiyorum ama aktif oynuyorsun eğer arkadaşın varsa veya Online maçlar at kazanmaya oyna kendince taktikler geliştirmeye başlarsın elin de tam alışır

Arkadaşımla oynarken ilk 2 3 gün 10 15 gol yiyordum şu anda maksimum 4 5 olmaya başladı ama gol atmakta bayağı zorlanıyorum takım pas yapmıyor kadromuda aşağı bırakayım

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-06_001101206.png
    resim_2024-03-06_001101206.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 22
yt'de eğitici videolara bakıp orada anlatılanları squad battles veya practice arena'da denemelisin. bu uzun zaman alabilir. squad battles'ı taktiklerini denemek için de kullanabilirsin. meta taktikleri deneyebilirsin. eğer kötü oyuncuysan rivals'a geçmeden bol bol pratik yapmalısın. kadron yetersiz ayrıca. gold rodri ve dias çöp mesala, premium fodder onlar. kadron oyunun bu aşaması için kötü olduğundan ve çok iyi oyuncu değilsen fark yemen kaçınılmaz.

YT'de eğitici videolara bakıp orada anlatılanları Squad battles veya practice Arena'da denemelisin. Bu uzun zaman alabilir. Squad Battles'ı taktiklerini denemek için de kullanabilirsin. Meta taktikleri deneyebilirsin. Eğer kötü oyuncuysan Rivals'a geçmeden bol bol pratik yapmalısın. Kadron yetersiz ayrıca. Gold rodri ve dias çöp mesela, premium fodder onlar. Kadron oyunun bu aşaması için kötü olduğundan ve çok iyi oyuncu değilsen fark yemen kaçınılmaz.

Squad battlesda 50 maç civarı yarı Pro dünya klası oynadım maksimum 5 maç yenilmişimdir ama rivalsde hala çok fazla fark yiyorum meta taktikleri ve kadroları nereden bulabilirim tam olarak

Verkaç, switch, uzun toplar bunlar en temel öğreneceğin şeyler. Daha sonra sürekli oynadıkça oyununa skilleri katıp belli bir seviyeye çıkarsın diye düşünüyorum. Ama bu oyun öyle Valorant veya Csgo'da oldugu gibi dm, poligon girip gelişirsin diyebileceğim bir oyun değil. Bu oyunu iyi seviyede oynayan çogu oyuncu senelerdir bu oyunu oynayan insanlar.

Squad battlesda 50 maç civarı yarı Pro dünya klası oynadım maksimum 5 maç yenilmişimdir ama rivalsde hala çok fazla fark yiyorum meta taktikleri ve kadroları nereden bulabilirim tam olarak
o 50 maçı muhtemelen sadece kazanmak için oynamışsın, botlar bir referans değil. o mod kolayca görev tamamlamak ve pratik yapmak için var. ayrıca dediğim gibi kadron çok kötü. elindeki gold kartlarla sbc yapmaya çalış. pp ile grind yap. boşuna rivals girme., kimya basılmamış(bassan da tutamaz) gold trent ile kimseyi tutamazsın. kazanmak için iyi kadro, biraz şans ve biraz yetenek lazım. aradığın her şey yt'de var

ben kadroyu kurana kadar rivals girmedim, şu anda aktif olmamakla birlikte div4'üm

Sıkılmadan oynamaya devam etmeli pratik yapmalısın başka çaresi yok. Kazanmaya odaklanmadan oyunun dinamiklerine alışmaya bak skora bakma yenersin yenilirsin ona takılma nasıl oyuncu geçerim nerelere pas atabilirim nasıl top kapabilirim bunlara odaklan zamanla alışırsın.

Geçen sene 4-5 ay bu sene de 4-5 aydır oynuyorum bazı şeyleri yeni öğrendim sen düşün :)
Bir kaç bilgi vereyim oyunda en önemli noktalardan birisi R1 dribbling bunu bolca kullanman gerekiyor yer yer L2 ile top saklamayı da kullanabiliyorsun. Düz ilerleyip pas atayım desen rakip doğru switch ve baskı ile oyuncularının önünü kapatıp pas yollarını daraltarak topu kapabiliyor. Bu sene oyunda gereksiz bir sıkışıklık var özellikle merkezden atak yaparken çevrende 4-5 oyuncu bitiveriyor ve ne pas atabiliyorsun ne geçebiliyorsun yapacak birşey kalmıyor.
Ayrıca topla ilerlerken yerinde bekleyen oyuncuları defans arkasına koşu yaptırmak için L1 tuşuna bas ya oyuncuya ara pası çıkar yada onun açacağı boşluğa ilerleyerek farklı pas opsiyonları oluştur.

Top rakipteyken çok sık oyuncu değiştirirsen defans hattı da sapıtıyor yerine göre ikili pres ile rakibi yapay zeka ile sıkıştırıp kontrolü sende olan oyuncu ile pas atabileceği konumu kapatman gerekiyor. Bu bilgiler ile ilk başlarda biraz kendini geliştirebilirsin alışması biraz zaman alır.

Geri
Yukarı