Fedora 21 UEFİ kurulum mümkün mü?

novalgin

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
hekim
GPT olarak biçimlendirilmiş bir diske UEFİ olarak Fedora kurmak mümkün müdür?

Rufus ile Fedora live 21 imajını UEFİ sistemler için GPT disk bölümü olarak yazdırdım fakat açılmıyor.

Secure Boot devre dışı mı?
Secure Boot windows'un uydurduğu bir isim ve amacı bilgisayara başka işletim sistemi yüklenmesini (Linux) engellemek. Microsoft ciddi bir şekilde linux'tan korkmaya başladığının, yeri hakkında endişelendiğinin kanıtıdır sanırım Secure Boot :) Kapatırsan sorun yaşamazsın ;)

Zaten birden fazla işletim sistemini multiboot kullanıyorum. Secure boot devre dışı.
Fedora 22 betaydı en son çıktığını bilmiyordum. (y)
Daha önce ubuntu, mint vs kurmuştum ama bu sefer diğer sistemlerin yanına Fedora'yı kuramıyorum. Boot aşaması gerçekleşmiyor. Yani UEFİ modda live olarak açılmadı hiç.

Açıkçası fedora kullanmıyor ve önermiyorum. Çünkü zaten eğer sunucu istiyorsan Debian var, Cent OS var. Fedora çok kararsız (bleeding edge) paketleri kullanır ve bu sistem kararlılığını büyük ölçüde kötü etkiler. Cent OS biraz daha kararlı. Masaüstü dersen Ubuntu, OpenSuse ve Manjaro en iyileridir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı