Fedora 39 live-boot Wi-Fi adaptörünü görmüyor

Metro1234

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp g6 ProBook
Samsung Galaxy J7 Prime
Şimdi ben live-boot kullanmak için Linux arıyorum. Aslında daha önce Tails denedim sıkıntı yoktu ama gizlilik ile işim olmadığından başka şeyler denemeye karar aldım. İlk Manjaro denedim fakat internet adaptörünü görmedi. Sonra Fedora 39 budgie live-boot ISO indirdim yine görmüyor. Bunun çözümü var mı?

Not: Kalıcı depolama alanı var bu yüzden program indirebilirim kablo ile bağlayıp. Belki de Xfce network Manager indirirsem düzelir sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben live-boot kullanmak için Linux arıyorum. Aslında daha önce Tails denedim sıkıntı yoktu ama gizlilik ile işim olmadığından başka şeyler denemeye karar aldım. İlk Manjaro denedim fakat internet adaptörünü görmedi. Sonra Fedora 39 budgie live-boot ISO indirdim yine görmüyor. Bunun çözümü var mı?

Not: Kalıcı depolama alanı var bu yüzden program indirebilirim kablo ile bağlayıp. Belki de Xfce network Manager indirirsem düzelir sorun.

Fedora GNOME da durum aynı mı?

Wifi sürücüsü ile ilgili bir şey diyemem ancak Fedora live-boot kullanmak için iyi bir seçim değil.Debian tabanında sürücü sorunu daha az ve Fedora'dan daha hafif bir şeyler seçmeniz daha iyi olur.

Wifi sürücüsü ile ilgili bir şey diyemem ancak Fedora live-boot kullanmak için iyi bir seçim değil.Debian tabanında sürücü sorunu daha az ve Fedora'dan daha hafif bir şeyler seçmeniz daha iyi olur.
Mesela. Aslında ben bu konuda çok sıkıntı çekiyorum ben baya bir Linux distro biliyorum ama aklıma gelmiyo.

Son düzenleme:
Mesela. Aslında ben bu konuda çok sıkıntı çekiyorum ben bayağı bir Linux distro biliyorum ama aklıma gelmiyor.

Aslında Kali Linux live boot için tasarlanmış bir dağıtım diyebilirim.

Kali Linux normal kullanıcılar için olmasa da live boot yapıldığını duymuştım.

Mesela. Aslında ben bu konuda çok sıkıntı çekiyorum ben baya bir Linux distro biliyorum ama aklıma gelmiyo.
Puppy Linux (Debian/Ubuntu tabanlı sürümü var.), Slax, Porteus (En iyisi).

Kali normal kullanıcılara uygun değil. Live sürümü olsa bile.

Son düzenleme:
Puppy Linux (Debian/Ubuntu tabanlı sürümü var.), Slax, Porteus (En iyisi)
Slax denedim UEFİ değil Puppy aşırı kötü gözüküyo Porteus ilk defa duydum bakıcam.

Gerek yok.

RPM-fussion ayarını açtın mı?
RPM-fussion açık değilse çoğu Wi-Fi adaptörü tanımaz Fedora.
Açtığında da bulacağı garanti değil bu arada.

Piyasadan "uydu alıcıları ile uyumlu" yazan dandik ucuz USB Wi-Fi adaptörler ile bu dertten kurtulabilirsin.
(Ralink-MediaTek) chipler Linux tarafında sorunsuz olan Wi-Fi adaptörleri.

RPM-fussion ayarını açtın mı?
RPM-fussion açık değilse çoğu Wi-Fi adaptörü tanımaz Fedora.
Açtığında da bulacağı garanti değil bu arada.

Piyasadan "uydu alıcıları ile uyumlu" yazan dandik ucuz USB Wi-Fi adaptörler ile bu dertten kurtulabilirsin.
(Ralink-MediaTek) chipler Linux tarafında sorunsuz olan Wi-Fi adaptörleri.
Adaptör derken pc laptop yani Wİ-Fİ kartı. Ya bu arada bu kadar denk gelemez daha 1 buçuk 2 saat önce internet kafeye gittim Fedora yı sildim mx kuracaktım süre yetmedi :D

Geri
Yukarı