Fen lisesi kazanılabilir mi?

En önemlisi okul kazanmamak seni geri zekalı birisi yapmaz. Okul tamamen boş ve zaman kaybıdır sadece diploma gibi şeyler için okuyoruz. Hedefin lise değil üniversite olsun. İyi lise kazanamadın mı? Boşver dünyanın sonu değil. Ama bundan bir ders çıkar. Üniversite sınavına iyi hazırlan. Kötü liselerden iyi mesleklere sahip olanlar var. Dersen ancak ne olursa olsun fen lisesi istiyorum; onun için de geç değil. LGS aslında çok zor bir sınav değil. Çalışmadığım halde 300'e yakın mı ne yapmıştım. Sıkı bir çalışmayla rahatlıkla kazanılır. Bir de okul puanın iyiyse gözün kapalı kazanırsın. Ama olay lise kazanmak değil, liseden sonra ne yapacağın. Fazla kasma.

Ve dostum güzel bir Anadolu lisesi istiyorsan 60 net yapman lazım maalesef şöyle 400 puan yapsanda gayet güzel lise gelir ben 2017 LGS de 61 ne tyapmıştım 398 puan alıp Gaziantep'in en iyi Anadolu liselerinden biri olan merkez Anadolu lisesine yerleştim dediğim gibi branş denemeleri yap konu anlatımı dinle yaparsın çünkü ben hiç çalışmadan 398 puan almıştım.

@wopiptactiacl Fen ve matematiğe aban, fende en fazla yanlış yaptığın üstüne düş. En kolay yükseltebileceğin Türkçe, zaten 5 ay düzenli çalışma yeterli kazanmak için.
Bu arada belirtmek lazım LGS pek zeka ölçen bir sınav değil, sadece sistemli çalışmak yeterli. Fen liselerinin de genel olarak pek farkı yok öbür liselerden. Evinin çevresinde nitelikli Anadolu varsa ona gir yeter, yoksa bile çok uzakları hefefleme (yol 40 dk'yi aşmasın örnepin otobüsle), gerek yok.

En önemlisi okul kazanmamak seni geri zekalı birisi yapmaz. Okul tamamen boş ve zaman kaybıdır sadece diploma gibi şeyler için okuyoruz. Hedefin lise değil üniversite olsun. İyi lise kazanamadın mı? Boş ver dünyanın sonu değil. Ama bundan bir ders çıkar. Üniversite sınavına iyi hazırlan. Kötü liselerden iyi mesleklere sahip olanlar var. Dersen ancak ne olursa olsun fen lisesi istiyorum; onun için de geç değil. LGS aslında çok zor bir sınav değil. Çalışmadığım halde 300'e yakın mı ne yapmıştım. Sıkı bir çalışmayla rahatlıkla kazanılır. Bir de okul PUA'nın iyiyse gözün kapalı kazanırsın. Ama olay lise kazanmak değil, liseden sonra ne yapacağın. Fazla kasma.

İnan senin ne demek istediğini anlıyorum ama kendime geri zekalı dememin sebebi şu
Ben ne bir isteğe sahip olamayıorum ne de adam akılı biri olamıyorum sıkça unutda biriyim üçlü kombo ama iyi bir liseye gidersen üniversiteye gözün kapalı bile gidebilirsin
Bunu Atatürk fen lisesindeki bir arkadaşım demişti.
Çocuk olumpiyatlarda 1. olduğu için MEB'den dilekçe gibi bir şey sayılmıstı ve o dilekçe o kadar önemliydiki
Sınava girmeden tıpa gidebilir.

Hocam eğer ciddiye alıp verimli çalışırsanız LGS de 2 ayda bile iyi bir sonuç alırsınız. LGS çalışana zor bir sınav değil. Ben 4 yıl önce LGS'ye çalışırken 2 ayda 20 netten 390 puanlara çıkarmıştım.

İnan senin ne demek istediğini anlıyorum ama kendime geri zekalı dememin sebebi şu
Ben ne bir isteğe sahip olamayıorum ne de adam akılı biri olamıyorum sıkça unutda biriyim üçlü kombo ama iyi bir liseye gidersen üniversiteye gözün kapalı bile gidebilirsin
Çocuk olumpiyatlarda 1. olduğu için MEB'den dilekçe gibi bir şey sayılmıstı ve o dilekçe o kadar önemliydiki
Ayrıca iyi lise = iyi üniversite demek değildir. Benim küçük şehir imam-hatipinden Türkiyenin iyi tıp fakültesi kazanan arkadaşım da var. Türkiyenin en iyi fen liselerinden birinde okuyup 250 puan alan arkadaşımda.

İnan senin ne demek istediğini anlıyorum ama kendime geri zekalı dememin sebebi şu.
Ben ne bir isteğe sahip olamayıorum ne de adam akılı biri olamıyorum sıkça unutda biriyim üçlü kombo ama iyi bir liseye gidersen üniversiteye gözün kapalı bile gidebilirsin.
Çocuk olumpiyatlarda 1. olduğu için MEB'den dilekçe gibi bir şey sayılmıstı ve o dilekçe o kadar önemliydiki.

İyi bir lise kazanınca üniversite garanti olmuyor ben şehrimde olan en iyi fen lisesinde okuyorum ancak deli manyak çalışman gerekiyor ben çok az çalışıyorum bu dönem teşekkür aldım iyi bir üniversite hedefimde yok.

Gerçek olduğunu düşünmesemde fen lisesi kazananlar var. Çok ilginç değil mi, kazanılabilirmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı