Fen Lisesinde Bölüm Seçimi Var Mı?

Daha fazla  
Son zamanlarda fazla soru sorduğumu biliyorum. Fakat lise tercihi önemli birşey biliyorsunuz. Fen Lisesinde bölüm seçimi oluyor mu? Şu İnciciler bölüm seçimi olmadığını söylüyorlar Fen Lisesinde sanki çok biliyorlarmış gibi. O yüzden size sorayım dedim. Bu arada şu MF, TM nedir bilen var mı? İnternette araştırdım ama anlamadım. Kısaca özetler misiniz?

Benim bildiğim fen liseleri sadece MF oluyor, en azından bizim zamanımızda öyleydi, şimdi de değiştiğini zannetmiyorum.
MF: Sayısal ağırlıklı eğitim.
TM: Eşit ağırlık eğitim.
TS: Sözel ağırlıklı eğitim.

Fen lisesine gidiyorum, soracağın sorular için konuna etiketlersen yardımcı olabilirim. Fen lisesinde bölüm seçimi yok, tüm öğrenciler Fen Bilimleri dalından deneme sınavlarına vs. giriyorlar. MF ile aynı denebilir.

Fen lisesinde alan seçimi olsa fen lisesinin anlamı kalmaz, o anadolu lisesi olur zaten. Fen Lisesi sadece MF bölümüne sahiptir, herhangi bir sınıf, şube falan açmazlar. Anadolu lisesine git derler. :)

Eğer sayısal bir bölüm okumakta kararlıysan, fen lisesine gitmen çok iyi olur tabi ama zaten artık bir önemi yok. Ben fen lisesinden mezun oldum ama TM'den tercih yapıp İktisat okuyorum. :) Sayısal okuyan adam hepsini yapar zaten, o kadar önemli değil artık lisede ne okuduğunun.

Geri
Yukarı