Fen lisesinden sözel bölüm seçilebilir mi?

Wilhelm II

Decapat
Daha fazla  
Fen lisesi 2. sınıf öğrencisiyim, doğal olarak sayısalım. Fakat bugün kimyadan 50 alınca kendimden ümidi kestim. Bari sözele yöneleyim diyorum. Fakat okul değiştirmeden. Okul değiştirmek benim için çok zor ve masraflı bir süreç olur fakat mecbur kalırsam tabii ki değiştiririm. Neyse okuldaki hocama buradan sözel bir bölüme gidebilir miyim diye sorduğumda özel olarak çalışırsan yapabilirsin dedi. Gerçekten de böyle bir şey mümkün mü? Örnekleri var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Fen lisesi 2. sınıf öğrencisiyim, doğal olarak sayısalım. Fakat bugün kimyadan 50 alınca kendimden ümidi kestim. Bari sözele yöneleyim diyorum. Fakat okul değiştirmeden. Okul değiştirmek benim için çok zor ve masraflı bir süreç olur fakat mecbur kalırsam tabii ki değiştiririm. Neyse okuldaki hocama buradan sözel bir bölüme gidebilir miyim diye sorduğumda özel olarak çalışırsan yapabilirsin dedi. Gerçekten de böyle bir şey mümkün mü? Örnekleri var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.
Gidebileceğin bölümler okul türüne göre değil, sınav sonucuna göre. Sen AYT'de sözel de işaretlersen sözel puanı, sıralaması da hesaplanır ve gidebilirsin ama özel olarak çalışman lazım hocanın dediği gibi.

Bence öyle bir şey yapma. Matematikten 30 almışlığım var AYT 39 net. Çalışmaktan geçiyor bu iş. Ha illa EA geçeceğim diyorsan da kendin çalışabilirsin sözel derslere. İstediğin bölüm puanıyla yerleştirme yapabilirsin YKS’de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ben de fen lisesi 2. sınıf öğrencisiyim seni anlıyorum ama sadece kimya yapamaman sözele geçme zorunluluğunu doğurmaz. Geçen sene benim fizik ortalamam 50 idi ümidini kesme elbet bir zaman sonra çabanın karşılığını alacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Müdür yardımcısıyla konuşup bölümünü değiştirebiliyorsun diye biliyorum hocam. Özel bir çalışma dediği de derslerinde başarılı olmanı kastetmiş.

Ayrıca sırf 50 aldın diye de ümidini kesme falan saçma işler çalışarak başarırsın hocam bu kadar kolay pes etme.

Eğer istersen kendin çalışıp sınava sözelden girebilirsin elbette ama 50 aldım diye de geçilmez yani bunlar doğal şeyler. Ama sen diyorsanki ben sayısal anlamıyorum ya da kendi içimden geldiği için sözele geçeceğim diyorsan dediğim gibi okul değiştirmeden sözelden sınava girebilirsin ama okulda sözel eğitimi alamazsın.

Geri
Yukarı