Fen lisesinden sözel bölüm seçilebilir mi?

@Wilhelm II 50 Düşündüğünüz kadar kötü değil. Ben de matematik dersini seviyorum ama en yüksek notum 70, sonra 50 ve geri kalan bütün sınavlarım 50 puanın altındaydı her zaman. Ama istediğim bölüm sayısal da diye sayısal bölümüne geçtim. Ve şuan gayet de memnunum bu durumdan. Seçeceğiniz bölümü üniversite de okumak istediğiniz bölüme göre seçmeniz çok daha mantıklı olur bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam okulunuzda hazırlık falan yoksa LGS 2022'ye girdiniz, sonucunuz nasıldı?
Matematik 12 net diger dersler tam sonuc. 12 o sorular icin hic iyi bir net degil, biliyorum fakat ben yine de feni sectim pisman da degilim fakat kafami karistiriyor bu sonuclar.

@Wilhelm II 50 Düşündüğünüz kadar kötü değil. Bende matematik dersini seviyorum ama en yüksek notum 70, sonra 50 ve geri kalan bütün sınavlarım 50 puanın altındaydı her zaman. Ama istediğim bölüm sayısal da diye sayısal bölümüne geçtim. Ve şuan gayette memnunum bu durumdan. Seçeceğiniz bölümü üniversite de okumak istediğiniz bölüme göre seçmeniz çok daha mantıklı olur bence.
Muhtemelen evet. Ancak bu sonuclar OBP'mi dusurdugu yetmezmis gibi gelecege olan inancimi da yok ediyor. Neyse, sonuc olarak arkadaslarin da dedigi gibi bulundugum bolumden devam etmek en iyisi sanirim.

Evet, bu aslında en mantıklı düşünce fakat yine de bu sonuç tüm motivasyonumu yerle bir etti.

Lise notları çok kritik değil. Umursamayın. Üniversitede derslerden kalırsınız bile umurunuzda olmaz ama lisede dünyanın sonuymuş gibi geliyor. Diğer yüksek alanlar da moralinizi bozuyor olabilir. Özgüveninizi kırmasın. Dersten 10 alırsınız AYT'de full çekersiniz, bir önemi yok.

Fen lisesi 2. sınıf öğrencisiyim, doğal olarak sayısalım. Fakat bugün kimyadan 50 alınca kendimden ümidi kestim. Bari sözele yöneleyim diyorum. Fakat okul değiştirmeden. Okul değiştirmek benim için çok zor ve masraflı bir süreç olur fakat mecbur kalırsam tabii ki değiştiririm. Neyse okuldaki hocama buradan sözel bir bölüme gidebilir miyim diye sorduğumda özel olarak çalışırsan yapabilirsin dedi. Gerçekten de böyle bir şey mümkün mü? Örnekleri var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Ben de 50 aldım kimyadan ve mutluyum bence üzülecek bir şey yok. Sıkıntı yok.

Geri
Yukarı