Fen lisesini böyle hayal etmemiştim

Doğru, biraz öyle ama önceki nesil adam mı ki bu nesil adam olsun?

@Fheron gittiğiniz lisenin taban ve tavan yüzdeliği kaç?
Ve siz daha önce ergenliğe girip önce olgunlaşmış olabilirsiniz belki. Ben de ortaokuldayken de yaşıtlarım saçma sapan hareket ederdi.

Yüzdeliği 0,45'ti en son.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç kişilik bir grubun "bozuk" olması herkesi bozmak için yeterli. Ortama ayak uydurmak için herkes değişir. Ya onlar gibi olursun, ya dışlanmış hissedersin. Öyle puanı olan bir lisede de bunu beklemezdim. Çevrenizden dolayı olduğunu sanmıyorum. Popüler olan bu. Ofansiflik, cinsellik, iğrençlik, zorbalık.

Maalesef okullar öğrencileri alırken sadece nasıl test çözüyor ona bakıyor. Sistemleri basit sadece ders çalışmak ne zekiler ne de akıllılar zaten öyle olsalardı böyle saçmalıklar ile uğraşmazlardı. Bazen ben de gittiğim okul puanla mı alıyor yoksa okul ortalaması ile mi emin olamıyorum çünkü en azından sınıftakiler bile bana "bu kişiler nasıl puanla gelmiş buraya?" Dedirtiyor.

Keşke okullara öğrenci alınırken başka belirli testlerden de yapılsa. Eski neslin "oku adam ol" baskısı bu nesilde ters tepti. İleride psikopat bir doktor, cahil bir hakim, yeniyi hiç merak etmeyen mühendis çıkmaz umarım.

Maalesef okullar öğrencileri alırken sadece nasıl test çözüyor ona bakıyor. Sistemleri basit sadece ders çalışmak ne zekiler ne de akıllılar zaten öyle olsalardı böyle saçmalıklar ile uğraşmazlardı. Bazen ben de gittiğim okul puanla mı alıyor yoksa okul ortalaması ile mi emin olamıyorum çünkü en azından sınıftakiler bile bana "bu kişiler nasıl puanla gelmiş buraya?" dedirtiyor.

Keşke okullara öğrenci alınırken başka belirli testlerden de yapılsa. Eski neslin "oku adam ol" baskısı bu nesilde ters tepti. İleride psikopat bir doktor, cahil bir hakim, yeniyi hiç merak etmeyen mühendis çıkmaz umarım.

Çıksa bile hemen hemen herkes yurt dışına çıkıp dönmemek istiyor gibime geliyor hocam.

Çıksa bile hemen hemen herkes yurt dışına çıkıp dönmemek istiyor gibime geliyor hocam.
Yurt dışına çıktıklarında o kafa ile umarım sorun yaşamazlar. Zaten 7/24 torpili düşünmeyen, işini düzgünce yapan, dersleri kötü olsa bile kendisini ve ülkesini geliştirmek için en iyisini yapmaya çalışan kişiler kalsa yeter diğerleri çıkarsa daha iyi olur hatta.

Ülkesini geliştirmek için en iyisini yapmaya çalışan kişiler.
Zaten onlar da o yüzden çıkıyor. Ülkemiz yeterince imkanı sağlayamıyor dolayısıyla onlar da yurt dışında arıyor fırsatları.

Zaten onlar da o yüzden çıkıyor. Ülkemiz yeterince imkanı sağlayamıyor dolayısıyla onlar da yurt dışında arıyor fırsatları.
Maalesef öyle bir sorun da var. Nasıl bir çıkmaza girdik biz... Keşke şöyle sıfırdan bir format atılsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı