Fender alana kadar yeni bir gitar mı yoksa ekipman mı alınmalı?

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, kasım gibi Almanya'dan bana Fender Player Stratocaster gelecek. Şu anda elimde Axman (Lokal bir Alman markası) marka olan bir gitar seti bulunmakta. Eh işte denebilecek clean tonlar elde edebiliyorum gitarımla ama aşırı memnun olduğum söylenemez. Sizlerin düşünceleriniz için de aşağıya bir demo bıraktım. Bayram paralarım, harçlık ve ailemden de biraz alarak acaba Squier veya giriş model bir Ibanez mi alsam yoksa ses kartı mı alsam diye düşünüyorum. Okullar açıldığında lisemin orkestra seçmeleri olacağından dolayı da açıkçası biraz iyi bir gitar alıp seçmelere katılmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Ayrıca Fender modellerini iyi denebilecek kadar biliyorum ama Squier ve Ibanez dünyası hakkında neredeyse hiçbir fikrim yok. 3-4 bin TL civarına bu markaların hangi serilerine bakılmalı (2. el de olur fark etmez)?

Demo:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet biliyorum kötü çaldım, biraz eski bir kayıttı galerimde buldum💀

2.el de Jackson PS4 Performer veya JS32 alabilirsin 4000tl ye. Squier lerin çoğu genelde o fiyat aralığında 21 perde falan oluyor js22 veya js32 24 perde ve manyetikleri gayet iyi. KLavyesi de rahat baya. Bence birde Fender yerine Schecter Hellraiser C-1 FR-S gibi bir gitar bakmanı tavsiye ederim. Ya da Soloist alabilirsin. Ama yerinde olsam Epiphone Flying V alırdım 500 Fender Player serisinden 100 euro daha ucuz.

2.el de Jackson PS4 Performer veya JS32 alabilirsin 4000tl ye. Squier lerin çoğu genelde o fiyat aralığında 21 perde falan oluyor js22 veya js32 24 perde ve manyetikleri gayet iyi. KLavyesi de rahat baya. Bence birde Fender yerine Schecter Hellraiser C-1 FR-S gibi bir gitar bakmanı tavsiye ederim. Ya da Soloist alabilirsin. Ama yerinde olsam Epiphone Flying V alırdım 500 Fender Player serisinden 100 euro daha ucuz.
Flying V çok tarzım değil, daha çok grunge çalıyorum. Ama metal ve rock için çok iyi bence. Gitar mı alsam yada ses kartı/amfi mi alsam çok kararsız kaldım açıkçası. Şimdi gidip 4k 2. el bir gitar alacağım, topu topu 3 ay vs. anca kullanacağım ve kenarda büyük ihtimalle çürümeye bırakacağım. Ses kartı alsam hem pedal derdim kalmayacak bir süreliğine hem de elimdeki berbat amfiden kurtulacağım (Fender gelince yanında Fender Champion 40 veya 20 ile beraber gelecek). Gitara da hocam fena değil ortalama bir Squier gibi diyor ama orkestra için performansı nasıl olur bilmiyorum. @Bora Dere hocam sizin düşünceniz ne, sizce ne yapmalıyım?

Gitar ve amfiniz garantide görünüyor zaten şu an, bir daha onlara para vermeyin bence. Ses kartı almanız bana göre daha mantıklı olacaktır. Orkestra seçmelerinde zaten yeteneğinize bakmalılar, ekipmanın kalitesine değil. Gerekirse de söylersiniz kasımda gelecek ekipmanlarım diye.

Kasıma kadar elinizdeki gitarı kullanmak şuan çok mantıklı bir karar. Fender yerine Soloist'lere bakabilirsiniz yukarıda arkadaşın dediği gibi. Gitar alacaksınız kasımda elinizde kalacak ve muhtemelen evin bir köşesinde çürüyecek. İyi bir ses kartı şuan en mantıklı seçim. Ki yukarda kendiniz de belirtmişsiniz gitarın birkaç ay sonra kenarda kalacağını. Binevi sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz.

Geri
Yukarı