Fenerbahçe 2 Galatasaray 0

@405668 büyük futbolcuymuşsun dostum. Sen gerçekten o pozisyonda çekenin kart görmesi gerektiğini savunuyorsun ve böyle adamlar maçlara çıkıyormuş ki bizden büyük futbolcuların neden çıkmadığını da anlatıyor gibi. Dandirik takımlarda top koşturmanla övünmeden önce futbolu öğren. Tanımadığın insanlara da küçük başarılarını anlatma.
Hocam bu arada o pozisyonda kartlık bir şey yok gibi geldi bana. Kartı neye dayanarak verdi?

Marcao’nun pozisyonunu diyorsan Marcao dirsek attı o yüzden verdi.
Evet o pozisyondan bahsediyorum. Bana dirsek atmadı gibi gelmişti ondan sordum.
O zaman bizim ortak oynadığımız tüm liglerdeki şampiyonluklarımızı alalım nasılsa futbol oynanıyor ama farklı ligler.
Tartışmanızın arasına girmek istemiyorum fakat yıllardır aynı muhabbetler sıkmadı mı gerçekten? Türkiye'nin en büyük kulüplerinin taraftarı sürekli birbirleriyle kavga ediyor. Avrupa başarımız sıfır. Ligde milyon lira alan onca futbolcular var sahada yürüyor hepsi. Taktik, oyun hırsı hiçbiri yok. Haydi ligi geçtim, Avrupa maçlarında bile rakip taraftarlar birbiriyle didişiyor. Böyle olduğu sürece Avrupa'da falan yıllarca başarımız olmayacak. Kimsenin umurunda değil.

Evet o pozisyondan bahsediyorum. Bana dirsek atmadı gibi gelmişti ondan sordum.

Tartışmanızın arasına girmek istemiyorum fakat yıllardır aynı muhabbetler sıkmadı mı gerçekten? Türkiye'nin en büyük kulüplerinin taraftarı sürekli birbirleriyle kavga ediyor. Avrupa başarımız sıfır. Ligde milyon lira alan onca futbolcular var sahada yürüyor hepsi. Taktik, oyun hırsı hiçbiri yok. Haydi ligi geçtim, Avrupa maçlarında bile rakip taraftarlar birbiriyle didişiyor. Böyle olduğu sürece Avrupa'da falan yıllarca başarımız olmayacak. Kimsenin umurunda değil.
Bunun nedeni takımlar Avrupa maçlarını formalite olarak oynuyor. Bu derbi fenerliler için Avrupa maçlarından önemli idi, Olympiakos ve Slavia Prag maçlarında kaybetmeselerdi ülke puanında 17. olup gelecek sezon Avrupa'ya 1 takım fazladan gönderebilirdik. Bu zihniyet ile biraz zor Avrupa hayalleri.

@405668 büyük futbolcuymuşsun dostum. Sen gerçekten o pozisyonda çekenin kart görmesi gerektiğini savunuyorsun ve böyle adamlar maçlara çıkıyormuş ki bizden büyük futbolcuların neden çıkmadığını da anlatıyor gibi. Dandirik takımlarda top koşturmanla övünmeden önce futbolu öğren. Tanımadığın insanlara da küçük başarılarını anlatma.
Bir başarıyı küçük görebilmek için ondan daha iyisini görebilmiş olmak gerekir. Senden onları beklemiyorum tabii. Futbolu öğren diyen kişi formadan çekmeye kart verilmemeli diyor. Anlıyorum.
Hocam bu arada o pozisyonda kartlık bir şey yok gibi geldi bana. Kartı neye dayanarak verdi?
Dirsek var. Oyuncu arkasında ve sağ elinide sol elini de açıyor oyuncu. Kasıtlı olarak rakip oyuncunun olduğu taraftaki sağ kolunu açsa sadece ben de sarı gösterirdim.

Geri
Yukarı