Fenerbahçe 2 Altay 0/ Galatasaray 2 Kasımpaşa 2

Muslera Taylan'a top atarken.

Eki Görüntüle 1155159

taylanın kaptırma anı.

Eki Görüntüle 1155158

Etrafı gayet de boş.
Ayağından aşırı açmış ayrıca futbolcuyu kimse beklemezdi.

Bir kere Muslera pas attığı an değil. Taylan'ın pası aldığı an önemli. O kadar uzak bir mesafe yok taylan arkasında oyuncu olmadığı için rahat ediyor. Ve topu kaptırıyor. Arkasını döner dönmez topunu kaptırıyor dikkatli bakarsan, Muslera öyle pozisyonlarda ya topu dikecek veya daha yakın bu pozisyonda luyindama gibi birisine pası verecek.
Bir sorum olacak hiç böyle futbol okulu veya halı sahada falan futbol oynadın mı? Çünkü Muslera'nın verdiği pasın yanlış olduğunu anlarsın eğer oynamışsan.

Bir sorum olacak hiç böyle futbol okulu veya halı sahada falan futbol oynadın mı? Çünkü Muslera'nın verdiği pasın yanlış olduğunu anlarsın eğer oynamışsan.

Bakın oynamak gerekmiyor.
Muslera'nın solunda iki adet oyuncu var ve yeterli uzaklıktalar.
Taylan topu alıp onların zıt yönüne doğru ayağından açıyor ama gittiği yerdeki oyuncu bir şekilde topu alıyor.
Taylan hata yapmadan pas atabilirdi.
Belki Muslera daha iyi yere atabilirdi ama suç %100 olarak Muslera'nın değil, küçük bir payı var hatada.

Bakın oynamak gerekmiyor.
Muslera'nın solunda iki adet oyuncu var ve yeterli uzaklıktalar.
Taylan topu alıp onların zıt yönüne doğru ayağından açıyor ama gittiği yerdeki oyuncu bir şekilde topu alıyor.
Taylan hata yapmadan pas atabilirdi.
Belki Muslera daha iyi yere atabilirdi ama suç %100 olarak Muslera'nın değil, küçük bir payı var hatada.

Bak oynamak gerekir. Neden diyorsan, pozisyona baktığında taylan herhangi sağında veya solunda bir oyuncunun kendisine topa geldiğini bilmiyor, ve o pası verdiği için sağı solu boş zannediyor. Ve sağa doğru koşacakken sağa dönüp pas atıcakken sağındaki oyuncu topu kapıyor yani taylan buna karşı bir şey yapamaz taylan soluna dönseydi pası atabilirdi. Ancak Muslera o pası veriyorsa taylan rahatça oynayıp topu kaptırıyor. Bunun başka bir açıklaması yok. Böyle durumlarda kısa oynamasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Direkt diksin topu, ben burada suçun hepsi Muslera'da demiyorum. Taylan'da belki öyle yapabilirdi ben suçun %80'nin Muslera'nın olduğunu söylüyorum.

Geri
Yukarı