Fenerbahçe 3-0 Kayserispor

Skylure

Decapat
Dün oynanan maçtaki Fenerbahçe'yi çok beğendiğim için Fenerbahçe'nin nasıl oynadığını yorumlayacağım. Normalde futbol konusu açmamaya karar vermiştim ama dün sezonun en iyi futbolunu oynadığımız için açacağım.

Öncelikle bireysel ya da takım oyunumuzu etkileyen en büyük etkenlerden biri rakibin zorluk derecesi ve oyununa bağlıdır. Yani bugün izlediğimiz hücum organizasyonlarını, savunma performansını Beşiktaş maçında izleyebilecek miyiz? Fenerbahçe Sivasspor maçından ders çıkarmış. Bugün topu ayağında tutan çok pas yapan güzel bir Fenerbahçe izledik. Zaten topla oynama oranlarının %69'a %31 olması bu durumu açıklıyor zaten. Üstelik sezonun pas rekorunun 708 pasla kırılması olayı da var. Takımda Pelkas ile Thiam çok iyi anlaştı. Yeni stoper Szalai bu maç soğukkanlı ve sakindi. Bu arada top da taşıyor :). Pozisyon alışı ve pasları da gayet güzel. 1 maça göre oyuncu tamamen yorumlanamaz ama bu performansa yakın ya da üstünü gösterirse ligin en iyi stoperlerinden biri olur. Bekler çok etkili değildi özellikle Caner. Birçok kişi Caner'i savunacaktır ama ben bu maçtan ziyade Caner'in oynadığı futbolu genel olarak beğenmiyorum. Sürekli topları şişirmesi, sürekli orta yapmaya kalkması, ileri çıktıktan sonra geri dönmemesi ve alan savunmasının zayıf olması en büyük etkenler. Hücum hattındaki organizasyonlar gayet güzeldi. Yapılan paslar, ön taraftaki uyum. Ama başta belirttiğim olay en büyük etken. Pelkas-Thiam uyumu en göze çarpanlardan biri. Gerçekten güzel anlaşıyorlar. İkinci golü ben çok beğendim. Szalai pası Pelkas'a verdikten sonra şaşırtıcı bir pasla top Thiam'a gitti. Sonrasında ise Thiam topu içerideki Samatta'ya bırakarak golü attırdı. Genel olarak güzel oynadık. Mesut'un gelmesi de takımı ateşlemiş gibi.
Kayserispor ise maç içinde hücumsal anlamda çok bir şey gösteremedi bize.
Bu arada bu yazının ufacık bir kısmı meftunreyiz isimli Instagram sayfasına aittir.

Son düzenleme:
En belirgin gördüğüm fark takımda oyuncuların hepsi hareketliydi. Bundan 3-5 hafta önce herkes olduğu yerde durup pas istiyordu. Şaka gibiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı