Fenerbahçe 3 - 2 Trabzonspor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orada seni savunmak için duran, bunun için para alan bir ton görevli var.
Ondan mı sahaya atlayan eleman koşa koşa Livakovic'e yumruk attı?
Adamların maça bilenmesinden daha doğal bir şey yok. Alışmışsınız hedefsiz, taraftarsız takımlarla oynamaya bir farklı geliyordur gerçi. Maç öncesinde ve sonunda saçma sapan hareketler yapıp tribünleri tahrik etmeseydiniz olaylar bu raddeye gelmezdi bu konuda oldukça eminim.
O tweetler ve açıklamalardan sonra bizim bilenmemizden daha doğal bir şey de yok. Sahaya fırlatılan binlerce yabancı madde var. Oyuncu kalede tedavi görürken çenesine yabancı cisim geliyor, teknik direktörün, hakemin kafasına atılan cisimler var. Malumsaraylı olduğundan bunları görmezsin tabii.

Aynı şey tuttuğun takımın başına gelse Icardi ne koydu diye ağzın sulanarak anlatırsın ama :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam kendisine laf eden taraftara gülüp kendi kulübesine dönüyor cidden şaka olmalısın :DPendik maçında yaptığı hareketin 10’da birini bile yapmadı adam.

@ubiquitous kardeşim inşallah sokakta biri seni görüp "Bu beni tahrik etti" diyerek ağız burun girmez sana. Ki girse bir şey diyemezsin malûm tsliler fenerlilere saldırmış çünkü fenerliler tahrik etmiş ya haklılar saldırmakta 😃

İyi demişsiniz de o futbolcuların hepsi birer ikişer maç ceza alıp sonra da birkaç maçta bu yüzden puan kaybedince de iyi diyecek misiniz bakalım :)

Niye ceza alacaklar demeyin normal bir ülkede ceza alırlar çünkü bütün dünyada saha olayları çıkınca rakip takım acil olarak sahayı terk eder sahada kalıp taraftar dövmekle uğraşmaz. Ya taraftarların elinde bir şey olsaydı ben Fenerli oyuncuları da anlamıyorum kafayı mı yediniz hemen girin soyunma odasına baktınız taraftarlar girmeye başlamış. Adamların futbol hayatını bitirebilirdi manyağın teki bıçakla falan girse Allah korusun.

"Siz şampiyon olamayacaksınız" üzgünüm canım :)

Dediğim cümleme mi takıldınız? O zaman size tek bir soru soracağım dün oynanan Kasımpaşa - Galatasaray maçında 78. Dakikada Galatasaray 3-2 geriye düştüğünde Okan Buruk'taki inanılmaz rahatlığı bana izah eder misiniz :)

@Görkem Say Evet hocam? Bu sorduğum rahatlığı izah edebiliyorsanız neden şampiyon olamayacağınızı düşündüğümü de anlarsınız.

O tweetler ve açıklamalardan sonra bizim bilenmemizden daha doğal bir şey de yok. Sahaya fırlatılan binlerce yabancı madde var. Oyuncu kalede tedavi görürken çenesine yabancı cisim geliyor, teknik direktörün, hakemin kafasına atılan cisimler var. Malumsaraylı olduğundan bunları görmezsin tabii.

Aynı şey tuttuğun takımın başına gelse Icardi ne koydu diye ağzın sulanarak anlatırsın ama :D

Ya kalecinin boğazına para gelmiş adamın boğazı kanıyor. O para 5 cm yukarı gözüne gelse o adam kör kalsa ne olacak? İşinden olacak gözü kör kalacak Trabzonlular mı bakacak ailesine. Yazık değil mi yeni çocuğu olmuş adam hem boğazı kanıyor hem de hiçbir şey yapmayıp içeri giderken yumruk yiyor. Şu maçın zaten dakika 60’da sahaya meşale atıldığında tatil edilip mevcut skorla bitti sayılması lazımdı.

Ya kalecinin boğazına para gelmiş adamın boğazı kanıyor. O para 5 cm yukarı gözüne gelse o adam kör kalsa ne olacak? İşinden olacak gözü kör kalacak Trabzonlular mı bakacak ailesine. Yazık değil mi yeni çocuğu olmuş adam hem boğazı kanıyor hem de hiçbir şey yapmayıp içeri giderken yumruk yiyor. Şu maçın zaten dakika 60’da sahaya meşale atıldığında tatil edilip mevcut skorla bitti sayılması lazımdı.
Normal bir senaryoda Fenerbahçe'nin hükmen galip sayılması gerekiyordu ama hakem sağ olsun maçı bitirmeye yemin etmiş gibi sahaya şişeler meşaleler yağıyorken maçı oynatmaya devam etti.

İyi demişsiniz de o futbolcuların hepsi birer ikişer maç ceza alıp sonra da birkaç maçta bu yüzden puan kaybedince de iyi diyecek misiniz bakalım :)

Niye ceza alacaklar demeyin normal bir ülkede ceza alırlar çünkü bütün dünyada saha olayları çıkınca rakip takım acil olarak sahayı terk eder sahada kalıp taraftar dövmekle uğraşmaz. Ya taraftarların elinde bir şey olsaydı ben Fenerli oyuncuları da anlamıyorum kafayı mı yediniz hemen girin soyunma odasına baktınız taraftarlar girmeye başlamış. Adamların futbol hayatını bitirebilirdi manyağın teki bıçakla falan girse Allah korusun.

@Görkem Say Evet hocam? Bu sorduğum rahatlığı izah edebiliyorsanız neden şampiyon olamayacağınızı düşündüğümü de anlarsınız.

Ben bu tarz durumlarda işi buralara çekmeyi uygun görmüyorum o zaman yapılan en ufak harekette art niyet aranılır ki şu an futboldaki en büyük sorun da bu. Biz evimize GS’yi yenip Alanya ve Samsun maçlarında puan kaybetmeseydik şu an şampiyonluk yarışı diye bir şey konuşmuyorduk mesela.

Hocam tekrar söylüyorum dünyanın hiçbir yerinde bu olaylar tasvip edilemez ya da tahrikle geçiştirilemez. Netice itibariyle bu bir oyun, karşındaki adam senin misafirin ne olursa olsun sahaya inmeyeceksin bir kağıt bile atmayacaksın.

Taraftardaki bu öfke halini Trabzonspor yönetiminin acilen çözmesi gerekiyor. Ve diğer takımlara da olası ileride yaşanacak olaylar için örnek olacak şekilde çözmesi gerekiyor. Bunları ömür boyu stada almamalı. Kendi isteğiyle birkaç yıl Fenerbahçe maçlarına hatta tüm derbilere taraftarsız çıkmayı falan teklif etmeli başka çözümü yok.

Ben bu tarz durumlarda işi buralara çekmeyi uygun görmüyorum o zaman yapılan en ufak harekette art niyet aranılır ki şu an futboldaki en büyük sorun da bu. Biz evimize GS’yi yenip Alanya ve Samsun maçlarında puan kaybetmeseydik şu an şampiyonluk yarışı diye bir şey konuşmuyorduk mesela.

Keşke herkes böyle naif düşünse ama sene sonunda göreceksiniz kıl payı da olsa Galatasaray göğüsleyecek ama seneye siz olacaksınız bunu da buraya yazıyorum.

Normal bir senaryoda Fenerbahçe'nin hükmen galip sayılması gerekiyordu ama hakem sağ olsun maçı bitirmeye yemin etmiş gibi sahaya şişeler meşaleler yağıyorken maçı oynatmaya devam etti.

Hakem zaten maçı almak bile istememiş. Türk futbolu cidden çok kötü durumda. Adamı sahada dövdüler geri getirip zorla derbi maçları veriyorlar ısrarla. Halil Umut Meler'in kafasının maçta olduğundan bile şüpheliyim ben artı VAR denen (Türkiye'deki haliyle) lanet düzen yönetiyor maçları orta hakemler bence kukladan ibaret.

Son düzenleme:
Haha hiç bu kadar güleceğim aklıma gelmemişti. Aynı rakiplerle oynuyoruz dostum ligde ilk 2 takım dışında kalanların çok büyük bir hedefi yok zaten. Hedefli, taraftarlı takımla oynayınca Avrupa’da ne yaptığınız da belli. Yapılan hareketlerin hiçbiri saçma sapan değil. Bunlardan çok daha fazlası yapılıyor oyuncu - taraftar arasında bu tarz gerilimler ilk defa olmuyor. Avrupa’da da oyuncular taraftarı tahrik edebiliyor hiç sahaya inenleri ve köşe gönderiyle oyuncu kovalayanı görmedim. Kaldı ki biz 2016’da Trabzonu tahrik edecek hiçbir şey yapmamıştık ve maç 4-0 devam ederken adamlar sahaya girip hakem dövdü. Her yıl aynı şeyleri yaptıkları için onlar için bu bir alışkanlık. O hakemi döven eleman o gün kahraman ilan edildi ceza alacağına. Ama olur mu hakem taraftara sırtını döndüğü için taraftar tahrik olmuş olmalı. Dünyanın kaybedince üzülen ve sinirlenen tek taraftarı Trabzon taraftarı değiş kardeşim meşrulaştırmayı çalıştığınız şeyi gözünüz görsün biraz.
Kalanların tek hedefi Galatasaray'ı şampiyonluktan etmek. Her hafta maç oynayacağımız takım çıkıp galibiyet primi açıklıyor, oyuncuları çıkıp garip garip röportajlar veriyor ve daha sayamadığım bir sürü şey yaşıyoruz, sırf bizi yenmek için gidip 2 oyuncuya 23 milyon Euro vermiş bir rakiple oynadık. Aynı şeyleri ne hikmetse Fenerle oynayacakları maçta göremiyoruz ama bunlar başka konular. Ama az biraz Trabzon bilenince vay efendim maça niye bilenmişler. Onun dışında hala 2016'daki maçtan bahsediyorsun ne alakaysa, o olayın bu olayla hiçbir alakası yok. O olayda tek suçlu Trabzonspor'du, bu olayda iki suçlu var. Bu olayda yangına benzin döktünüz gereksiz yere. Konu bu kadar basit.

@ubiquitous kardeşim inşallah sokakta biri seni görüp "Bu beni tahrik etti" diyerek ağız burun girmez sana. Ki girse bir şey diyemezsin malûm tsliler fenerlilere saldırmış çünkü fenerliler tahrik etmiş ya haklılar saldırmakta 😃
Bak seni hala ciddiye alan yok. Kendin konuşup kendin eğleniyorsun. Hayattaki tek gayen bu. Dışarı çıkıp gezsen 5 kuruş paran yok, oyun oynasan sistemin yok, tek gayen sana bir faydası olmayan futbol üzerinden millete sataşıp kendince eğlenmeye çalışmak. Acıyorum sana, yazık.
Adam kendisine laf eden taraftara gülüp kendi kulübesine dönüyor cidden şaka olmalısın :DPendik maçında yaptığı hareketin 10’da birini bile yapmadı adam.
İrfan'dan bahsediyorum ben. O yaptığı hareket çok gereksiz.

E yok tabii, istediğin kadar bilen maça kim ne diyebilir? Ama tribünleri germe, hele Trabzon gibi aranın gergin olduğu bir takımla oynuyorsan. Bunlara gerek yok, çık oyna topunu kazanırsan abartmadan sevin, kaybedersen dön arkanı git. Zor mu yapması?

Ha bu arada aynısı kendi takımımda da olsa aynı şeyi söylerim ama bizim böyle bir oyuncu grubumuz yok. Aynı şey olur da yaşanırsa gereken şeyleri söyleriz merak etme.

Hocam tekrar söylüyorum dünyanın hiçbir yerinde bu olaylar tasvip edilemez ya da tahrikle geçiştirilemez. Netice itibariyle bu bir oyun, karşındaki adam senin misafirin ne olursa olsun sahaya inmeyeceksin bir kağıt bile atmayacaksın.

Taraftardaki bu öfke halini Trabzonspor yönetiminin acilen çözmesi gerekiyor. Ve diğer takımlara da olası ileride yaşanacak olaylar için örnek olacak şekilde çözmesi gerekiyor. Bunları ömür boyu stada almamalı. Kendi isteğiyle birkaç yıl Fenerbahçe maçlarına hatta tüm derbilere taraftarsız çıkmayı falan teklif etmeli başka çözümü yok.

Keşke herkes böyle naif düşünse ama sene sonunda göreceksiniz kıl payı da olsa Galatasaray göğüsleyecek ama seneye siz olacaksınız bunu da buraya yazıyorum.

Benim şu an en sinirlendiğim nokta sanki bu olaylar ilk defa oluyormuş da suçlusu Fenerbahçeli oyuncular gibi gösteren maçla alakası bile olmayan GS taraftarı. Yahu taaa yıllardır bunlar oluyor vakti zamanında Baroni’ye Emenike’ye Volkan’a yapılmayan şey kalmadı. 2012’den itibaren her Trabzon deplasman maçını izlesinler sürekli aynı şeyler. Hayır işin kötüsü Trabzon bunu yaptığı her seferinde Fenerbahçe yeniyor. Yani biri de demiyor biz bunları yapınca puan kaybediyoruz zarar görüyoruz diye. Ancak dertleri o değil ki dertleri Fenerbahçe şampiyon olamasın, puan kaybetsin. Dün yaşanılan şeylerin akla mantığa sığar bir yanı yok maalesef. 2015’de bu takımın otobüsü kurşunlandı failleri elini kolunu sallayarak geziyor. Otobüs kurşunlandı ya kurşunlandı. O otobüs şarampole yuvarlansa bir takım vefat edecekti. O gün futbolda devrim yaşanmadığı için benim Türk futboluna inancım bitmişti. Bugün gelinen nokta o günkü kar topunun çığ olmuş hali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı