Fenerbahçe 3 - 2 Trabzonspor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu nasıl bir bir bir (Ceza yemeyecek bir şey bulamadım)? GS de aynı şekilde kazanıp "He kazandık" diye içeri mi giriyor? Senin takımın kazanınca coşkulu bir şekilde kutlamıyor musunuz bunu he?
Ya siz ne tarz bir kafaya sahipsiniz arkadaş? Diyorum ki sevinin bak sevinmek en büyük hakkınız diyorum, bak anlaman için yazayım bir kez daha? Ya yemin ediyorum bu Fenerlilerle futbol konuşmak malum kitleyle siyaset konuşmak gibi, ne söylesek anlatamıyoruz.

Bak güzel kardeşim. Anlamanız için son kez daha söylüyorum. Sevinmek en doğal hakkınız derbi kazandınız sonuçta. Ama gidipte niye olta vs. yapıp tahrik ediyorsunuz adamları? Gerçi ne söylesem anlamazsın sen, anlama yetini tuttuğun takım yüzünden yitirmişsin. Allah kurtarsın.

Neden içeri girmedi diyorsun. Bir takım maç kazandığı zaman neden kaçsın? En doğal hakkıdır sevinmek.

"Neden içeri girmediler hemen?" diyen benim. Ve evet neden? Bunu bir suç olarak yazmıyorum, içeri girmedikleri için suç Fenerbahçeli futbolcularda demiyorum, dediğim basit futbol kariyerini düşünen kafası çalışan her futbolcunun yapması gereken şey olaylardan uzak durmaktır.

Durmazsa ya bir yara alma ihtimali var, ki zor değil adamlar ayaklarıyla bacaklarıyla oynuyorlar, kendi mal varlıkları vücutları. Ya da işte şimdiki gibi ceza alma ihtimalleri var.

Cezayı geçtim malın biri gelip bacağına dizine tekme atsa al sana 6 ay yoksun. Bunu Fenerbahçe'nin hatası olarak yazdım suçu değil.

Ya siz ne tarz bir kafaya sahipsiniz arkadaş? Diyorum ki sevinin bak sevinmek en büyük hakkınız diyorum, bak anlaman için yazayım bir kez daha? Ya yemin ediyorum bu fenerlilerle futbol konuşmak malum kitleyle siyaset konuşmak gibi, ne söylesek anlatamıyoruz.

Bak güzel kardeşim. Anlamanız için son kez daha söylüyorum. Sevinmek en doğal hakkınız derbi kazandınız sonuçta. Ama gidip de niye olta vs. yapıp tahrik ediyorsunuz adamları? Gerçi ne söylesem anlamazsın sen, anlama yetini tuttuğun takım yüzünden yitirmişsin. Allah kurtarsın.

Ne kadar tahrik ederlerse etsinler fark etmez taraftar sahaya giremez güvenlikler uyuyordu herhalde.

Ne kadar tahrik ederlerse etsinler fark etmez taraftar sahaya giremez güvenlikler uyuyordu herhalde.

Elbette bunun aksini kimse iddia edemez. Ama olaylar hukuki (spor hukuku, talimatnameler veya adli hukuk vs..) boyuta gelince o zaman tahrik unsurunun hafifletici bir anlamı var o da başka bir konu. Ama kesinlikle ve kesinlikle taraftarın sahada işi yok. Sahada taraftarı tahrik eden futbolcu varsa onun da cezasını hakem kesmeli.

"Neden içeri girmediler hemen?" diyen benim. Ve evet neden? Bunu bir suç olarak yazmıyorum, içeri girmedikleri için suç Fenerbahçeli futbolcularda demiyorum, dediğim basit futbol kariyerini düşünen kafası çalışan her futbolcunun yapması gereken şey olaylardan uzak durmaktır.

Durmazsa ya bir yara alma ihtimali var, ki zor değil adamlar ayaklarıyla bacaklarıyla oynuyorlar, kendi mal varlıkları vücutları. Ya da işte şimdiki gibi ceza alma ihtimalleri var.

Cezayı geçtim malın biri gelip bacağına dizine tekme atsa al sana 6 ay yoksun. Bunu Fenerbahçe'nin hatası olarak yazdım suçu değil.
Kariyer konusunda haklısın ancak güvenlikler de bir işe yaramadı. Maç başında Fener ağlama diyen taraftara da ne yapılabilir? Hiç kimse kusura bakmasın. Gelip Fenerbahçe'ye laf edeceksin, sonra oyuncularımıza saldıracaksın. İzin vermeyiz. Böyle cevabını verirler işte.

Bak güzel kardeşim. Anlamanız için son kez daha söylüyorum. Sevinmek en doğal hakkınız derbi kazandınız sonuçta. Ama gidipte niye olta vs. yapıp tahrik ediyorsunuz adamları? Gerçi ne söylesem anlamazsın sen, anlama yetini tuttuğun takım yüzünden yitirmişsin. Allah kurtarsın.
He yani bu onların terörist gibi atlamasını haklı yapıyor. Peki Icardi'nin Ankaragücü taraftarlarına yaptığı harekete de tepki gösterdin mi? Bizzat Icardi'nin haksız olduğunu kabul ettin mi? O an Icardi'ye saldırsalardı "Taraftarlar haklı Icardi kışkırttı." mı diyecektiniz? İşte bu kadar karaktersiz insanlarsınız!

Eğer sorduğum soruya cevabın evet ise ve bunun kanıtını sunarsan, tamam ben haksızım sen haklısın diyeceğim.

Neden içeri girmedi diyorsun. Bir takım maç kazandığı zaman neden kaçsın? En doğal hakkıdır sevinmek.
Soyunma odasına girme işini kendin için yapacaksın. Onun bunun için değil. Sahaya saldırgan, amacı Fenerbahçeli oyunculara zarar vermek olan holiganlar giriyor. Böyle bir durumda soyunma odasına girmezsen korner bayrağıyla kovalanma, yumruk yeme gibi çirkin; leş olaylarla karşılaşırsın.
Ya sahaya atlayan taraftarlardan biri yumrukla ya da kovalamayla kalmayıp kesici/delici bir aletle oyuncularınızdan birini öldürseydi? Buna cesurluk, yiğitlik falan değil; aptallık denir.

Peki Icardi'nin Ankaragücü taraftarlarına yaptığı harekete de tepki gösterdin mi? Bizzat Icardi'nin haksız olduğunu kabul ettin mi? O an Icardi'ye saldırsalardı "Taraftarlar haklı Icardi kışkırttı." mı diyecektiniz? İşte bu kadar karaktersiz insanlarsınız!
Hangi hareket? Fenerbahçeli Twitter sefirlerinin yaptığı montajlı videolardaki hareket mi? 😀

Küfür her stadda her takıma oluyor sadece size özel bir şey değil, öyle bir anlatıyorsun ki sanki tek küfür yiyen sizsiniz. 3 kere söyledim aynı şeyi son kez söylüyorum bir daha söylemeyeceğim; sevin, sevinmek en büyük hakkın böyle bir derbide kazandığın için eyvallah, ama usulunce sevin. Abartmadan veyahut milleti kışkırtmadan sevinsen bir kişi bile inmezdi o sahaya.
Kadıköyde şampiyon olmuş gibi sevindiniz gayet saygıyla karşılandı. İşte burayı anlamak istemiyorsun sen. Küfürü de her takıma ediliyor demişsin bu normal değil 1 , 2. olarak galatasaraya küfür edildiğini duymadık herkes aşkın olayım söylüyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı