Fenerbahçe - Beşiktaş ve Galatasaray - Adanademir maçı nasıl olur?

ahmtgny

Hectopat
Daha fazla  
Sizce bu maçlar nasıl biter? Galatasaray kazanıp Fener puan kaybedip her şey başa mı döner yoksa tam tersi olur, ortalık yangın yerine mi döner? Bir Galatasaraylı olarak merak ediyorum fikirlerinizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Skor tahminim:

• Fenerbahçe 1-1 Beşiktaş
  • Galatasaray 1-1 veya 0-0 Adana Demirspor
Yatırım tavsiyesi değildir.

Galatasaray'ın oyunu çok kötü 3-4 maçtır. Mertens'in yokluğu, kondisyon eksikliği, maç ritmi olmaması en büyük örnek. Icardi de formsuz. Boey ve Torreira etkisizdi son Kasımpaşa ve Konyaspor maçlarında. Bu saydığım Sacha Boey, Lucas Torreira ve Mauro Icardi; Galatasaray'ın bel kemiği oyun olarak. Adana Demirspor ise inişli-çıkışlı. Nicolo Zaniolo hala daha bende 2-3 maç daha net 11 başlamamalı. Fizik ve kondisyon eksiği net hissediliyor. Bu maçlarda Nicolo Zaniolo yerine sağ kanatta Milot Rashica'yı tercih ederdim ben. GS'nin başlangıç ilk 11'i olarak ideal bana kalırsa:

• Mauro Icardi
  • Kerem Aktürkoğlu-Dries Mertens-Milot Rashica
  • Lucas Torreira- Sergio Oliveira
  • Sam Adekugbe(Kazımcan veya Dubois-Abdülkerim Bardakcı-Victor Nelsson-Sacha Boey
  • Fernando Muslera

Fenerbahçe'de ise Enner Valencia yetişirse daha farklı olabilir. Serdar Dursun ile başlanırsa 1-1 olabilir veya BJK galibiyeti de olabilir. Beşiktaş'ın rakibe göre oyun analizi ve Fenerbahçe'yi 3.bölgeye sokmayarak (Tıpkı TS ve GS'nin FB'ye karşı yaptığı gibi) bir oyun planı yaparsa ve Fener'in ön alan baskısını kırarsa Kadıköy'de bir Beşiktaş galibiyeti olabilir ve bu biz Galatasaraylıların işine gelir. Ayrıca Lincoln Henrique, Luan Peres'in yokluğu da cabası. BJK'de oyun için en önemli kozun Gedson Fernandes ve Rachid Ghezzal olduğunu düşünüyorum. Aboubakar'da maçın seyrini berirleyecek en önemli oyunculardan. Ama Gedson-Salih-Hazdiahmetovic üçlüsü orta sahada gördüğüm kadarıyla Gedson'u daha pasif kılıyor ve Beşiktaş'ın buradaki potansiyel gücünü etkiliyor. Fenerbahçe bu maçta da puan alamazsa şampiyonluk yolunda büyük yara alır. JJ'in artık Oosterwolde'ye şans vermesi gerektiğini düşünüyorum. FB 3'lü çıkarsa büyük hata olur. Bana kalırsa FB'nin çıkması gerektiği 11 (4-2-3-1):

• Serdar Dursun
  • Emre Mor-Arda Güler-Rossi
  • İsmail Yüksek-Zajc
  • Oosterwolde-Szalai-Serdar(Luan Peres iyileştiyse o.)-Ferdi Kadıoğlu
  • Altay
Sonuç olarak FB-BJK derbisinin dostluk, derbilere yakışır düzeyde ve Galatasaray'ımızın yararına bir skorla bitmesini temenni ediyorum. GS'de kazanırsa çok iyi olacak. Fark kaç olursa olsun şu an yarış hala devam ediyor daha çok hafta var. Üstüne üstlük GS ve FB'nin son maçlarında karşı karşıya geliyorlar.

Geri
Yukarı