Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonlukları sayılmalı mı?

lordiex

Decapat
Öncelikle sosyal kullanıcı dostlarım, düzgünce birbirimizi kırmadan tartışalım!

Fenerbahçe'n önderliğini ettiği "1959 öncesinde kazanılan şampiyonlukların sayılması" konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sayılmalı mı? Sayılmalıysa neden, sayılmamalıysa neden?

(Önceki bu konu hakkında açılan konuları gördüm, güncel değillerdi o yüzden yenisini açma gereği duydum soracak arkadaşlar için)

Son düzenleme:
Öncelikle sosyal kullanıcı dostlarım, düzgünce birbirimizi kırmadan tartışalım!

Fenerbahçe'n önderliğini ettiği "1959 öncesinde kazanılan şampiyonlukların sayılması" konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sayılmalı mı? Sayılmalıysa neden, sayılmamalıysa neden?

(Önceki bu konu hakkında açılan konuları gördüm, güncel değillerdi o yüzden yenisini açma gereği duydum soracak arkadaşlar için)

Hayır, çünkü bu şampiyonluklar stsl şampiyonlukları bence Beşiktaş'ın 57 ve 58 federasyon kupasıda sayılmamalı aşırı saçma.

Hayır, çünkü bu şampiyonluklar stsl şampiyonlukları bence Beşiktaş'ın 57 ve 58 federasyon kupasıda sayılmamalı aşırı saçma.

Fakat benim düşünceme Fenerbahçe-Galatasaray-Beşiktaş gibi takımlar sadece Spor Toto Süper Lig'de oynamadıkları için lige bağlamamak gerekiyor şampiyonluk konularını. Düşünceniz nedir?

TFF'nin logosunda 1923 ibaresi bulunuyorsa Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluklarını saymak zorundalar. O dönemin şartlarıyla üretilen kupaların malzemesiyle dalga geçilmesini saçma buluyorum.

"TFF'nin logosunda 1923 ibaresi bulunuyorsa Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluklarını saymak zorundalar."
Katılıyorum.

Fakat benim düşünceme Fenerbahçe-Galatasaray-Beşiktaş gibi takımlar sadece spor toto Süper Lig'de oynamadıkları için lige bağlamamak gerekiyor şampiyonluk konularını. Düşünceniz nedir?

"TFF'nin logosunda 1923 ibaresi bulunuyorsa Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluklarını saymak zorundalar."
Katılıyorum.

O zaman ziraat Türkiye şampiyonluklarına görede yıldız verilmeli?

1959 öncesi diye bir şey yoktur sayılacak ise her takımın kurulduğu tarihten itibaren sayilmalidir bu da fenerin işine gelmediği için bunu istemez.

O zaman ziraat Türkiye şampiyonluklarına görede yıldız verilmeli?

Ziraat Türkiye kupası bir lig sisteminde değil ki? Daha doğrusu iki maç sonucu yenilen takım elendiği için bir sürekliliği yok yenilen takıma. Fakat STSL içerisinde 19 haftadan oluşan 2 sezonluk bir sistem var.

1959 öncesi diye bir şey yoktur sayılacak ise her takımın kurulduğu tarihten itibaren sayilmalidir bu da fenerin işine gelmediği için bunu istemez.
Pek anlayamadım hocam, 1959 öncesi derken şu an sayılmadığı için 1959 öncesi diye adlandırılıyor. Kulüplerin kurulduğu tarihden itibaren sayılacak olursa şampiyonluklar o zaman olmuyor işte. Bu yüzden TFF var, TFF kuruluşu 1923, STSL 1959.

Milli lig kurulduğundan itibaren sayılması bir yere kadar mantıklı ve doğruydu. Ne zamanki Haluk Ulusoy Federasyonu yıldız muhabbeti çıkartıp Beşiktaşlıları da üzmemek için 59 öncesi 2 şampiyonluğu da ekledi o zaman adil olmayan bir durum ortaya çıktı.

Ya tüm yerel ligler dahil her şampiyonluğu sayacaklar ki burada adını daha önce hiç duymadığımız takımların şampiyonlukları da işin içine girecek (İdmanocağı vs.)
Ya da Beşiktaşın 59 öncesinde geçerli sayılan 2 şampiyonluğu geri alınıp bu muhabbet kapatılacak.

Artık cidden sıktı ve baydı. Çünkü bu iş halı altına süpürüldükçe Fenerbahçenin mevcut ve sonraki başkanları her başarısızlıkta buna sarılacak, camiasını konsolide etmeyle uğraşacak.

Milli lig kurulduğundan itibaren sayılması bir yere kadar mantıklı ve doğruydu. Ne zamanki haluk ulusoy Federasyonu yıldız muhabbeti çıkartıp beşiktaşlıları da üzmemek için 59 öncesi 2 şampiyonluğu da ekledi o zaman adil olmayan bir durum ortaya çıktı.

Ya tüm yerel ligler dahil her şampiyonluğu sayacaklar ki burada adını daha önce hiç duymadığımız takımların şampiyonlukları da işin içine girecek (idmanocağı vs.)
Ya da Beşiktaş'ın 59 öncesinde geçerli sayılan 2 şampiyonluğu geri alınıp bu muhabbet kapatılacak.

Artık cidden sıktı ve baydı. Çünkü bu iş halı altına süpürüldükçe Fenerbahçe'nin mevcut ve sonraki başkanları her başarısızlıkta buna sarılacak, camiasını konsolide etmeyle uğraşacak.

Dediklerinize katılıyorum, çözüm yolları ortada. Ya Beşiktaş'n sayılan şampiyonlukları gibi Fenerbahçe'n de şampiyonlukları sayılacak -en mantıklı yöntem fakat Galatasaray tarafından istenmiyor- ya da Beşiktaş'n sahip olduğu 2 şampiyonluğu silinecek.

Geri
Yukarı