Fenerbahçe'nin 37. Başkanı Ali Koç Oldu

Ne bu şimdi ne yaptınız siz? Ortaya pisliği atıp kaçtınız burada kimse sizle ters bir şey söylemedi kimse holiganlığı desteklemiyor. Ben bir Galatasaray'lı olarak rakibime Ali Koç'u daha hayırlı bir başkan olarak gördüğüm için onun kazanmasını istiyordum hepsi bu.

Ortaya bir şey atıp kaçmadım, karşımdaki insanın dediğim cümleleri anlaması gerekiyor, ama anlamadınız. Anlatmamın da çok bir olasılığı yok. Biraz zihniyet, biraz da tecrübe meselesi.

Dediğim gibi, futbol bu ülkede bir çukur ve ben bu çukura girmek istemiyorum.

Ben de Eskişehirliyim. Ve şehrimi çok seviyorum. Eskişehirspor hariç.

Ortaya bir şey atıp kaçmadım, karşımdaki insanın dediğim cümleleri anlaması gerekiyor, ama anlamadınız. Anlatmamın da çok bir olasılığı yok. Biraz zihniyet, biraz da tecrübe meselesi.

Dediğim gibi, futbol bu ülkede bir çukur ve ben bu çukura girmek istemiyorum.

Ben de Eskişehirliyim. Ve şehrimi çok seviyorum. Eskişehirspor hariç.
Siz denilenin ilkini çok yanlış anladınız isterseniz bir tekrar okuyun.

Futbol bu ülkede bir çukur değil kültürdür, 2-3 sapsız yüzünden genelleme yapmayın. İzlemezsiniz, az önce yaptığınız gibi yorum yapmazsınız olur biter. Çukura sizi zorla sokan yok buraya gelip yorumunuzu siz yazdınız.

Ben de Beşiktaş maçı öncesi ve sonrası vapurdaki holiganlardan rahatsız oluyorum ama yapacak bir şey yok.

2-3 sapsız?

Buyrun Eskişehir'e birkaç gün misafirim olun. Maç günü gelin ama. Hatta hangi takımı destekliyorsanız onun formasıyla gelin. Sizi çarşıya götüreyim.

15 dakika içinde ikimiz de dayak yemezsek ben sizden söylediklerim için özür dileyeceğim.

Dayak yeme skalamız da geniştir ya, geci yaşlısı, kadını erkeği fark etmeden.

Ha, yine özür dilerim eğer hakaret olarak algıladıysanız. Kimseye hakaret etme gibi bir amacım yok, olmadı da.

Futbol bu ülkede eskiden bir kültürdü. Çook eskiden. Şu an tamamen gaz. Arada sırada izliyorum maçları. Ben ortada bir kültür göremiyorum. Futbolcusu sağa sola saldırır, gazeteciye saldırır. Teknik direktörü mekanı ayağa kaldırır, tehdit eder. Ve bu tiyatroyu birkaç milyon kişi izler.

Emin olun futbolun bir kültür olmasını sizden çok ben isterim. İşte bu yüzden yazdım, Galatasaraylıyım ama xxx kişisini destekliyorum gibi cümleler kalın kafalılıktır diye. Türkiye'de insanlar çok kolay taraf olabiliyor. Herkes bunu bilinçaltında ihtiyaç olarak görüyor çünkü. Bu, toplumumuzun en büyük sorunu, emin olun. Gelelim Galatasaraylıyım ama mevzusuna.

Galatasaraylı olmanı neden yazıyorsun? Bu insanda şunu düşündürür. Galatasaraylıyım yani düşmanım. Düşmanınınızım ama destekliyorum. Bana bundan başka anlam çıkartamazsınız. Normal bir futbol kültürü olan bir ülkede böyle cümleleri duyamazsınız. Kelimeler çok şey anlatır. Ben bu cümleler için kimseyi suçlamıyorum, bu bizim kanımıza işlemiş. Mesajıma da bakarsanız bunu belirttim.

Ben Eskişehir'de ne zaman başka bir formayla dayak yemeden yürürüm, o zaman bu konuyu burada tartışabiliriz. Ama şu anlık bu konu tartışılmaz bile.

O yüzden bugünü Türk sporu için bir kazanç olarak kutlamamızda fayda vardır.

Son düzenleme:
2-3 sapsız?

Buyrun Eskişehir'e birkaç gün misafirim olun. Maç günü gelin ama. Hatta hangi takımı destekliyorsanız onun formasıyla gelin. Sizi çarşıya götüreyim.

15 dakika içinde ikimiz de dayak yemezsek ben sizden söylediklerim için özür dileyeceğim.

Ha, yine özür dilerim eğer hakaret olarak algıladıysanız. Kimseye hakaret etme gibi bir amacım yok, olmadı da.

Futbol bu ülkede eskiden bir kültürdü. Çook eskiden. Şu an tamamen gaz. Arada sırada izliyorum maçları. Ben ortada bir kültür göremiyorum. Futbolcusu sağa sola saldırır, gazeteciye saldırır. Teknik direktörü mekanı ayağa kaldırır, tehdit eder. Ve bu tiyatroyu birkaç milyon kişi izler.

Emin olun futbolun bir kültür olmasını sizden çok ben isterim. İşte bu yüzden yazdım, Galatasaraylıyım ama xxx kişisini destekliyorum gibi cümleler kalın kafalılıktır diye. Türkiye'de insanlar çok kolay taraf olabiliyor. Herkes bunu bilinçaltında ihtiyaç olarak görüyor çünkü. Bu, toplumumuzun en büyük sorunu, emin olun. Gelelim Galatasaraylıyım ama mevzusuna.

Galatasaraylı olmanı neden yazıyorsun? Bu insanda şunu düşündürür. Galatasaraylıyım yani düşmanım. Düşmanınınızım ama destekliyorum. Bana bundan başka anlam çıkartamazsınız. Normal bir futbol kültürü olan bir ülkede böyle cümleleri duyamazsınız. Kelimeler çok şey anlatır. Ben bu cümleler için kimseyi suçlamıyorum, bu bizim kanımıza işlemiş. Mesajıma da bakarsanız bunu belirttim.

Ben Eskişehir'de ne zaman başka bir formayla dayak yemeden yürürüm, o zaman bu konuyu burada tartışabiliriz. Ama şu anlık bu konu tartışılmaz bile.

O yüzden bugünü Türk sporu için bir kazanç olarak kutlamamızda fayda vardır.
Uzun süredir Eskişehir'de yaşamıyorum ama bu dediğinizde haklı olabilirsiniz. Çünkü biliyorum insanımı taraftarı biliyorum. Artık bir başarı istiyor onlar da sürekli gelen saçma sapan yöneticiler yüzünden şikeci, satılmış damgası yedik. 1 liralık adama 5 lira verildi 4 lirası cebe atıldı. Takım soyuldu soğana çevrildi. Borçlanıldı falan borçlanmanın karşılığını göremedik. Bunaldık biz de bunu senin de bilmen gerek. Ayrıca taraftarlar istediği kadar holigan olsun bu takımı tutmamak için geçerli bir sebep olmamalı bence.

Çok mutluyum. Fenerbahçem 4-5 yıl içinde UEFA Şampiyonlar Ligi'nde rakiplere korku salan bir takım haline dönüşecek.

Geri
Yukarı