Fenix 10TN-144 İncelemesi

Hocam TR için böyle yapmışlardır desem 2. fotoğrafta başlık İngilizce derken şunu fark ettim 9SE demiş 2019 model sanırım. Belki bundandır.
Olabilir valla ufak tefek çok detay var aslında ama en azından benim elimdeki modelde 2. Slot yok. Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Ben ssdyi yükselticem sadece mümkünse yakın zamanda 870evo 1tb düşünüyorum. Elimdeki 500gb yeter diye düşünüyordum ama bu laptopta ben baya zevk almaya başladım oyunlardan silemiyorumda yerde kalmadı.

Arkadaşlar laptopa RAM olarak 8+16 eklesem sıkıntı çıkar mı?

Dual Channel çalışmaz yani bir anlamı kalmaz.

Teşekkürler. O zaman 8+8 veya 16+16 olması lazım.
Dual Channel çalışmaz yani bir anlamı kalmaz.

Peki anakart RAM MHz olarak en fazla kaç destekliyor bakabilir misiniz veya sizlerinde laptopunda 2933 MHz mi takılı. GameGaraj'ın kendi setesinde özelleştirirken 2933 MHz yazıyor Hepsiburada'da satılanlarda 2666MHz yazıyor.

Aradım sordum müşteri hizmetlerini anakart 2666 MHz destekliyormuş ama RAM'ler 2933 mhzymiş.

Aradım sordum müşteri hizmetlerini anakart 2666 MHz destekliyormuş ama RAM'ler 2933 mhzymiş.

Son düzenleme:
Aynen dediğiniz gibi hocam.

Beyler son zamanlarda bu laptop önüme çıkar oldu gayet güzel duruyor kullananlar arkadaşlar şu konularda bilgilendirme yaparsa sevinirim.
Ekran kalitesi, ses kalitesi, yük altında CPU ve GPU sıcaklıkları, Kontrol merkezi.

Tüm mesajda eksik olan tek şey markaya ait bir kontrol merkezi yok.Ses için var sound blaster'ın ve epey kapsamlı. Ekrandanda çok memnunum yani şuana kadar ışık sızması veya farklı bir şikayetim olmadı. Dual ram muhabbetini okumuşsunuzdur diye düşünüyırum. Alacaksanız 8x8 yada 16x16 alın. Mevcut işlemcisiyle ilgili bu modele özel değil herhangi biryerden bakarak undervoltage yapmanızı öneririm. İ7 10750H Model cpu'ların belli markalar dışında sıcaklıkları çok yüksek. Ufak bir undervoltage ayarı yaparak bundanda tamamen kurtuldum. Çok keyifli ve şuan çok memnunum umarım uzun vadede bir sıkıntı çıkarmıycak yani hissettirdiğide o yönde.

İ7 10750H undervoltage yapılamıyor diye okumuştum, yanlış olabilir. Ve şuan Gamegaraj'ın sitesinde üründe indirim var, haftasonu için geçerli. Yazılım içinde sayfaların hepsini okuduysanız görmüşsünüzdür, bana gelecek denmişti, hala gelmemiş

Valla ilk çıktığında yapılamıyormuş ama tabi bunun aşılması çokta uzun sürmemiş. Bios menüsünde bir kilidi açtıktan sonra tek uygulamayla istediğim gibi sınırlandırma yapabildim. Msı'ın kontrol merkezi yükleniyor bilgisayarıda tanıyor hatta bilgisayarı msı olarak kaydedebiliyorsunuz. Tanıyor GameGaraj'ı fakat kontrol merkezi kontrollerini vermiyor. Şimdilik bir merkezimiz yok

Hocam mesajınız için teşekkürederim. Ben laptopu mimari işlerim için alacağım undervoltage yapmam performans düşüklüğüne neden olur mu? Ayrıca kontrol merkezinin gelmesiyle ilgili bir haberleri var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…