Fenix 10TN-144 İncelemesi

Bende bir youtube anlatımı ile kurdum. Monster için anlatıyordu. Uyguladım kurdum. Program açılıyor ama sadece o kadar. Herhangi bir şeyi tanımıyor.

Bakalım diğer arkadaşlar bir ses gelirse belki çözümü bilen vardır. 2hafta olmadı henüz iade edesim de var etmeyesimde yok. Yani fps düşüklüğü falan da var bende bilmiyorum biraz tedirginim ama iade etsem ne alcam başka oda ayrı bir muamma.

arkadaşlar aklıma takılan bir nokta var. Ets 2 de bile oyuna girer girmez fanlar nerdeyse tam hızda çalışmaya başlıyor ve işlemci 90 derece altına inmiyor. Ama işlemci kullanımı da %20 üzerine çıkmıyor hiçbir zaman. Bu kadar az kullanımda bile böyle sıcak ısınması bu işlemcinin fıtratından mıdır? Bir de soğutucular termal macun ile mi yoksa sıvı metal ile mi soğutuyor?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 41
Ben de o seviyelere gelmiyor ısı genel olarak. 90'ı bulmuyor yani pek. Ama altında soğutucu var. Aktif değilken 90'ı yine bulmuyor ama aktif olunca 4-5 derece düşürüyor ki çok iyi bir şey değil. Ben de macun olayını merak ediyorum. Acaba gidip serviste macun yeniletsek mantıklı mıdır? Farkeder mi yani. Bir de ben bazen monitör alıp bağlamak istiyorum. 2K monitör alsam 27 inç acaba zarar verir mi uzun vadede.

Belki arka planda çalışan bir uygulama bile etkilemiş olabilir ama genel olarak sıcaklık engeline takılmış olabilir. Throttle denen olay. Onun dışında bence çok da dert edilecek bir durum değil. Ben hala hiçbir problem yaşamadım ve kullanmaya devam ediyorum. Umarım daha uzun bir süre benimle birlikte olur yoksa zaten dolar böyle artmaya devam ederse döneminde aldığım son en iyi laptop bu olacak gibi duruyor

**Bu arada Control Center soran arkadaşlar için.

Kendi sitesinde son çıkan slayer 3060 driver'larının içerisinde olan Utility Feature Manager kurabilirsiniz dedi GameGaraj. Sitedeki canlı desteğe danıştım bana verilen numarayı aradım teknik destek personeli de kullanabileceğimi söyledi ama öyle çok da detaylı bir uygulama değil.

Vallahi benim de normalde buluyordu 90 92 derece görüyordu ama macun değiştirip ThrottleStop uygulamasını ayarladıktan sonra geçmemeye başladı. O derecelere ulaşmadığı için kendini korumayada almıyor yani performansa da olumlu etkisi oldu.

Termal macun daha önce değiştirmediysen denemediysen kesinlikle servise gitmelisin.

Full HD 23inc monitör aldığım günden beri neredeyse 2. ekranım olarak bağlı duruyor evdeyken ve ben hiçbir sorun yaşamadım. Oyunlarda falan 2K denemek isterdim tabii ama monitörler çok pahalı şu an ;(

10-15 sn de bir fps drop oluyor bilgisayarda arkadaşlar yaşayan var mı? oyunlarda vs olmuyor ancak dahili ekran kartı kullanırken oluyor. Driver kaynaklı diye düşünüp ddu ile kaldırdım intel driverını ve tekrar yükledim. Yüklediğim driveri intel'in sitesinden indirdim.(beta olanı değil alttakini). Ddu ile kaldırıp sadece driver yüklesem bile takılmalar devam ediyor. Formattan başka seçeneğim var mı?

O zaman haftaya servise götürüp bir temizleteyim. Bu arada bende son güncellemelerden sonra ısınma azaldı. Ama ekran kartı mı yoksa Windows veya başka bir güncelleme mi bilmiyorum. Çünkü bende genelde ne oynarsam oynayım makine ısınıyordu. CPU ve GPU dediğim gibi 85i pek geçmese de hep sıcak oluyordu kasa. Gelişmeleri haberdar ederim macun sonrası. Ama en büyük problem ses. Makinenin sesi çok az ve kötü. Gerçekten 10/3 filan. Nasıl düzelir bilmiyorum.

sadece 2070 i nasıl kullanırım? masaüstü vs dahil. Pc sürekli adaptöre bağlı.

Konuda ve 33 sayfalık girdilerde bu bilgi mevcut.
tekrar okuyum 33 sayfa demek atlamışım. Konudaki harici monitör bağlantısını demiyorum yalnız. Kendi monitöründe sadece 2070 kullanmaktan bahsediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…