Feren OS nasıldır?

azimli42

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam,

Windows kullanıcısı olarak artık Linux tarafına geçmeyi planlamaktayım. Windows 11'in yanına Ubuntu kurup macOS clonu yüklemiştim. Ancak Feren OS, Ubuntu tabanlı olması ve macOS temaları da hazırda bulunduğu için geçmeyi planlamaktayım.
macOS teması, elimde MacBook M1 olduğundan bu tasarıma daha çok alıştım diyebilirim :)

• 256 GB SSD ve 512 GB SSD disklerim var.
  • 512 GB'a feren OS yükleyeceğim.
  • 256 GB SSD'e de Windows 10 veya 11 yükleyeceğim.

Windows sadece Linux'da çalışmayan Online oyunları oynamak. Ubuntu'da çoğu Online ve tek kişilik oyunları rahatlıkla artık açabiliyor.

Ayrıca AMD ekran kartım var. RX 6500 XT ekran kartımda otomatik Drive yüklüyordu. Ki manuel olarak da yüklenebiliyor.

Bir de Technopat ailesine sormak istedim. Bir yandan feren OS (Ubuntu) bir yandan da Windows 10 yükleyeceğim. GRUB seçimi olabilmesi için hangisi ilk önce yüklemeliyim?

Linkler:
Feren OS: Feren OS, made for today's and tomorrow's generation

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Dualboot kullandığım zaman ilk windowsu kurar sonra ubuntu kurulumundaki "Windows'un yanına kur seçeneğinden" devam ederdim(Faren OSde böyle bir seçenek varmı bilmiyorum yüksek ihtimal vardır, şimdiye kadar kurduğum her dağıtımda vardı) grub konusunda herhangibir sorun yaşamadım. Siz farklı disklere kuracağınızdan hangisi ile başlayacağınızın birşey değiştireceğini sanmıyorum. Açık kaynak dünyasına hoşgeldiniz :)

Ben Dualboot kullandığım zaman ilk windowsu kurar sonra ubuntu kurulumundaki "Windows'un yanına kur seçeneğinden" devam ederdim(Faren OSde böyle bir seçenek varmı bilmiyorum yüksek ihtimal vardır, şimdiye kadar kurduğum her dağıtımda vardı) grub konusunda herhangibir sorun yaşamadım. Siz farklı disklere kuracağınızdan hangisi ile başlayacağınızın birşey değiştireceğini sanmıyorum. Açık kaynak dünyasına hoşgeldiniz :)
Hoş buldum. Teşekkürler. Bir yandan macbook bir yandan da linux dünyasına atılmak istedim.

Hocam ilk önce Windows sonra feren OS u yükleyeceksiniz. Deepin Linux'a da bakın.
Onu kurdum, güzel ve şık. Ama Feren OS daha iyi gibime geliyor.

İlginç bir şekilde şu an elemantery os'dayım. Ama ilk windows için yazdıramadım :D

Araştırıyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı