FFB direksiyon seti yapımı için malzeme önerisi

400, 600 lira aralığında vardı hocam encoderler onlara bakın isterseniz. Dediğim gibi 400 üstü yetiyor.
Sırf ders için değil, kullanacağım için de düzgün bir şey istiyorum. 600 yeter diyorsanız onlara da bakabilirim.

Yeterli hocam merak etmeyin. 600 yeterli olacaktır. İsterseniz bunu videolardan da teyit edebilirsiniz.
RS775 motor kullanmayı düşünüyorum. Çok ısınıyorsa bi tane de fan koyarım yeterli olur gibime geliyor.

Kayış atlama yapar mı? Dişli mi yapayım hangisi daha sağlıklı olur?

RS775 motor kullanmayı düşünüyorum. Çok ısınıyorsa bi tane de fan koyarım yeterli olur gibime geliyor.

Kayış atlama yapar mı? Dişli mi yapayım hangisi daha sağlıklı olur?
Çok fark etmez elinizde hangisi varsa onu kullanın hocam. Plastik çarklar daha sıkıntılı olabiliyor güçlüyse motor.

Merhaba umarım yetişmiştirimdir eski yazıcılardan encoder cıkıyor motor olarak 12 W çark sistemi yapacaksan eger metal cark kullan plastik kullanırsan diş atma vb problemler yaşarsın
Arduino ile uğraşırken dikkat et kart bozulabiliyor benim elimde kaldı

Merhaba umarım yetişmiştirimdir eski yazıcılardan encoder cıkıyor motor olarak 12 W çark sistemi yapacaksan eger metal cark kullan plastik kullanırsan diş atma vb problemler yaşarsın
Arduino ile uğraşırken dikkat et kart bozulabiliyor benim elimde kaldı
Daha hazirana kadar yapıcam hocam. Yavaş yavaş oturtayım kafamda.

Bu ürünleri alacağım. Robotistandan başka ne almamı önerirsiniz? Tij, yataklı rulman, kaplin ve motoru başka yerden arayıp bulacağım. PSU da eski pcdekini sökerim büyük ihtimal. Bir de dişli kasnak ve kayışı neye göre seçeceğim, kaç diş seçeceğim bilmiyorum.

1711595959039.png

@Akif9748

Son düzenleme:
@Serush diş kısmı çok değişken, genelde 4:1 gibi oranlar kullanıyorlar ama dediğim gibi motorunuza göre çok çok değişiyor, gücüne göre. Genel olarak 2 kattan fazla fark olan arasında dişliler yetiyor döndürmeye farklı dişliler de idare eder, bulduğunuzu kullanın diyorum yani.

@Serush diş kısmı çok değişken, genelde 4:1 gibi oranlar kullanıyorlar ama dediğim gibi motorunuza göre çok çok değişiyor, gücüne göre. Genel olarak 2 kattan fazla fark olan arasında dişliler yetiyor döndürmeye farklı dişliler de idare eder, bulduğunuzu kullanın diyorum yani.
Tamamdır hocam. Diğer parçalar okey midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı