FH4 yarışa sürekli arkada başlanıyor

Virajları dönerken vakit kaybediyorsunuz büyük ihtimalle. Dönüş esnasında gaza daha az oranda basmanız gerekiyor. Eğer tamamen fren yapar ve gazı keserseniz tekrar ivme yakalayana kadar 1.5-2 saniye vakit kaybedebiliyorsunuz.

Ya da dönüş konusunda pratik yapın. Frene basıp vites 2'ye düştükten sonra gaza basın. Araç biraz kayıyor ama daha çabuk toparlıyor.

Vites 2'ye nasıl düşeceğim klavyeden? Malum direksiyon yok :D

Vites 2'ye nasıl düşeceğim klavyeden? Malum direksiyon yok :D
Kendisi düşüyor siz frene bastıkça. Ben de klavyede oynuyorum. Sizin de klavyeden oynadığınızı tahmin ettim. 😅 Virajlı yollarda pratik yapın. Bir de el alışkanlığı olması lazım. Çarpmadan biraz yavaşladıktan sonra tam gaza basma anını hissetmeniz gerek. Dediğim gibi, araç biraz yanlayacak ama eskisine göre daha iyi döneceksiniz virajları. Düz yolda zaten araç yettiği kadar gidiyor.

Bir de virajları geniş alın, aracınıza hakim olun. En zor seviyelerde hiç bilmediğiniz araçla yarışmak zorlayabilir. Eğer aracınıza hakim olursanız hangi dönüşleri nasıl yapacağınızı daha rahat kestirebilirsiniz.

Bu konuda size 2 araç öneriyorum:
  • Lotus Elise GT1,
  • Hoonigan Ford Gymkhana 8 Ford Fiesta veya muadilleri.

Kendisi düşüyor siz frene bastıkça. Ben de klavyede oynuyorum. Sizin de klavyeden oynadığınızı tahmin ettim. 😅 virajlı yollarda pratik yapın. Bir de el alışkanlığı olması lazım. Çarpmadan biraz yavaşladıktan sonra tam gaza basma anını hissetmeniz gerek. Dediğim gibi, araç biraz yanlayacak ama eskisine göre daha iyi döneceksiniz virajları. Düz yolda zaten araç yettiği kadar gidiyor.

Bir de virajları geniş alın, aracınıza hakim olun. En zor seviyelerde hiç bilmediğiniz araçla yarışmak zorlayabilir. Eğer aracınıza hakim olursanız hangi dönüşleri nasıl yapacağınızı daha rahat kestirebilirsiniz.

Bu konuda size 2 araç öneriyorum:
  • Lotus Elise GT1,
  • Hoonigan Ford gymkhana 8 Ford fiesta veya muadilleri.

Teşekkürler hocam, Bugatti Chiron ile oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı