Fiat Egea 1.3 MultiJet özellikle 0 dan kalkışı çok yavaş

Birçok kişi bilmez veya bilse de uygulamaz ama Turbo'lu araçlarda aracı çalıştırdıktan sonra birkaç dakika beklemek gerekiyor Turbo'nun yağlanması için. Bunu uygulamadıysanız arızalı olabilir. Uyguladıysanız sorunun Turbo'da olduğunu sanmam ama yine de bakılmalı.

Yani sabah çalıştırdığımızda arabanın özellikle kış aylarında ısınması için biraz bekleriz bu hız denemesini denediğimizde aracın harareti normal seviyedeydi aracın motoru soğukken denemedik.

Arkadaş da demiş vites konusunda 3000 devire gelemden vites atarsan hem arabanın motoru kötüleşir hemde yavaş kalırsınız.

Arkadaş da demiş vites konusunda 3000 devire gelemden vites atarsan hem arabanın motoru kötüleşir hemde yavaş kalırsınız.
0-100 ü denerken vitesi attığımız devir 4500 civarı zaten 5000 devir Redline a giriyor doğru yerde attığımızı düşünüyorum.

1.3ler hacim olarak küçük olduğu için kalkışta zorlanır hatta bazen klima açıkken stop bile ediyor. Ama sizinki anormal galiba çünkü 18.4 baya kötü.
Klima açıkken stop ediyorsa aracınızda bir sorun vardır. Böyle saçma bir kronik sorunu yok motorun. Ayrıca klimanın yoracağı kadar güçsüz bir motor değil.

Birçok kişi bilmez veya bilse de uygulamaz ama turbolu araçlarda aracı çalıştırdıktan sonra birkaç dakika beklemek gerekiyor turbonun yağlanması için. Bunu uygulamadıysanız arızalı olabilir. Uyguladıysanız sorunun turboda olduğunu sanmam ama yine de bakılmalı.
Adamın sabah uyanıp marşa basıp sokakta 0-100 denemiş olacağını nasıl düşünebildiniz hocam tebrik ederim.

Adamın sabah uyanıp marşa basıp sokakta 0-100 denemiş olacağını nasıl düşünebildiniz hocam tebrik ederim.
Öyle değil bilader. Sürekli böyle yaptığında turbo arızalanıyor. Anlık değil, uzun vade diyorum. Çok yanlış anlamışsın. Turbo arızalandıktan sonra istersen 30 dakika bekle.

Öyle değil bilader. Sürekli böyle yaptığında turbo arızalanıyor. Anlık değil, uzun vade diyorum. Çok yanlış anlamışsın. Turbo arızalandıktan sonra istersen 30 dakika bekle.
Km yi gördünüz mü? 80 binde bu söylediğiniz mümkün değil. Marş basmadan vitese takıp gitmeyi bekleyen milyonlarca kullanıcı var. Bahsettiğin olay doğru ancak dakika değil. Turbo yağlanması için 30-40 saniye fazlasıyla yeterli. Keza dikkat etmese bile 80 bindeki araç turboyu bu sebeple bozmaz.

Km yi gördünüz mü? 80 binde bu söylediğiniz mümkün değil. Marş basmadan vitese takıp gitmeyi bekleyen milyonlarca kullanıcı var. Bahsettiğin olay doğru ancak dakika değil. Turbo yağlanması için 30-40 saniye fazlasıyla yeterli. Keza dikkat etmese bile 80 bindeki araç turboyu bu sebeple bozmaz.
Gayette bozar. Ayrıca milyonlarca kullanıcının yapması, hatalı bir hareket olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 30-40 saniye de değil. Birkaç dakika beklemek gerekiyor çünkü en son yağlanan parçalardan biri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izleyebilirsin.

Gayette bozar. Ayrıca milyonlarca kullanıcının yapması, hatalı bir hareket olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 30-40 saniye de değil. Birkaç dakika beklemek gerekiyor çünkü en son yağlanan parçalardan biri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izleyebilirsin.
Milyonlarca kullanıcı yapıyor doğru olmasa yapmazdı demiyorum. Milyonlarcası yapıyor ve neredeyse 100 aracın 98 tanesi 150.000kmye kadar turbo sorunu çıkartmıyor. Oradan onu nasıl çıkarttın. Yılmaz abinin videosunu atıp bunu izle demen komik olmuş :D Teknik veriler ortada. Yağlama zamanlayıcıları ortada.

Youtubeda izlediğin 1-2 video ile lütfen insanları yanlış yönlendirme.

Bu arada son olarak 30-40 saniye çok bile söyledim. 20-25 saniye turbo yağlanması için fazlasıyla yeterli bir süre. Yabancı kaynaklardan araştırma yaparsan konu hakkında bilgi sahibi olabilirsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı