Fiat Egea 1.3 MultiJet özellikle 0 dan kalkışı çok yavaş

Turbo max. 7-8 saniyede yağlanır.

Turbo max. 7-8 saniyede yağlanır.
Kesinlikle. Milyonlarca dolar arge yapan firmalar mühendisler zaten bunların hepsinin hesabını noktasına kadar yapıyor. Turbo 1-2 dakikada yağlanıyor olsa ilk 1-2 dakika yağsız çalışacağı için hiçbir araç 30.000km yi göremez turboyu dağıtır. Bu tarz arkadaşlarda youtubedan izlediği 1-2 video ile insanları yanlış yönlendiriyor.

Olay basit motoru çalıştır. 2-3 saniye motoru dinle, kemerini tak ve yola çık. Motor ısınana kadar 2500-3000 deviri geçme.

Euro 6 için baya azıldı bu sorun ancak Euro 4 ve Euro 5 lerde bu sorun çokça mevcut.

Kesinlikle aracınızı bir ustaya götürüp A’ dan Z’ye baktırmalısınız (turbo,dpf,enjektör) 0-100 nasıl 18 saniye olabilir aklım almadı. 2013 euro 5 linea 1.3 kullanıcısıyım 95 bg modeli arabada 2 kişi eğimsiz yolda 12 sn süre aldım üstelik aracım 390 bin km de. İllaki bir yanlış var onu bulmalısınız.

Zaten araca gaza basıyorum evet devir yükseliyor bağırıyor ama gelişme yok hiç gitmiyor kendimi 1.0 sce 65 bg Clio kullanıyor gibi hissediyorum.

Çok can sıkıcı bir durum geçmiş olsun. İnşallah işten anlayan iyi bir usta bulursunuz sorun çözülür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…