Fiat Fiorino 2017 durduk yere hatalar

Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlarım forum üyelerimiz. Ramazan ramazan bugün yaşadığım olayı sizlere açıklamak istiyorum. Fiat Fiorino 2017 ( otomatik- yari otomatik) model aracımla beraber multimedya taktırmaya gittim ve aracımın sensörü var sesli önde küçük panel vitesi r ye takınca otomatik çalışıyor ve yakında bir şey olunca ötüyor. Sonra vidalar açıldı falan adam teyipi söktü arkadan kablo geçirecek geri görüş kamerası takacak, sonrasında açtık vidaları teker teker kabloları alttan götürmeye başladık, sonra direksiyon tarafında arkadaki lambayı çıkarıp, kameranın r de olduğu zaman çalışması için kablolar ile bağlantı yapacaktı, sonra test yaparken ilk r ye attık. R ye atınca geri otomatik n ye attı falan sonra başladı sonra r ye atinca sensör gitti artık o sönmüştü ışığı yanmiyordu geri gelince otmuyordu, sonra ESC devre dışı, start stop devre dışı, hill holder devre dışı, ön ısıtma bujilerini kontr. Ettirin demeye başladı. Sonra iftara yetisemeyeceğimizi anlayınca kamera falan multimedya bağlamadan çıktık soketi uymadı mutlimedya nin vs. yola çıktık falan sonra yoldayken baktım vites atmıyor otomatik te ama vites 3'ün üstüne çıkmıyor. Sonra bir anda vitesi kontr. Ettirin kılavuza bakın. Kenara çektik sonra hataları izlemeye başlayınca geri çalıştırmak istediğim de araba çalışmadı ve uyarı geldi frene basın diye basıyorum bastıktan sonra yine çalışmadı uyarı sesi de geliyor ve ekranda harekete izin verilmedi diyor, sonra vites n de ama 1(D) de gözüküyor sonra çekmeye çalıştığım da harekete izin verilmedi diyor. Sonra baktım teyp sokuluydu taktım bu sefer giriş şifresi istedi en sonunda buldum 6666 yazdım açıldı sonra aynı hata arabada devam ediyor. Sonrasında 1.5 saat uğraştık tık yok o sırada iftar ezanın okunmuş aç aç bekliyoruz en son Fiat servis aradım sonra çekici çağırtcaktım sigorta şirketleri ilk kez çektirmeye ücretsiz yapıyormuş falan ayarladık, sonra el frenini indirince arabayı itince gitmedi araba 1 de gözüküyor sonra onun içinde 250 TL istedi. Aç kafa çalışmıyor dedi 45 - 90 dk ya gelir sonra indim araçtan etrafta hiçbir yer yok yemek yenecek bir yer yok her yer kapalı falan 2.5 saat sonra yine anahtarı döndürüp arabayı çalıştırmaya çalıştım yine hata uyarı sesi ve olmadı dedim ya Allah sonuna kadar tuttum 8 saniye falan uyarı sesi öttü harekete izin verilmiyor diye sonra 8 sn tutunca araba en sonunda bir anda çalıştı sonra vites attı, r falan çalıştı bu sefer otomatike attık yola koyulduk çekici iptal ettirdik. Daha sonra baktık 3 vitese kadar otomatik gidiyor devamı yok tabii araç + -li istersem yarı otomatik te oluyor sonra 3'ten sonra + deneyeyim 4 de atayım deyince vites hata verdi ekranda olmadı falan devam etti 3 de 90 üzerine geçmedi araç otoda ama 1 2 3 oto çalışıyor sonra yarı otomatike çekip + denedim gene olmadı bu şekilde ölü ölü kendime güvenip eve vardım. Sizce ne yapayım servise mi vereyim bir fikriniz var mı deneyeyim mi?

Klasik Fiorino klasik bir otomatik şanzıman hatası kronik bir sorun hocam yaşadığınız problem servise götürmeyin ilk başta çünkü direkt komple şanzımanı indiriyorlar ve aşırı fazla fiyat çekeceklerdir. Güvendiğiniz bir servise götürebilirsiniz.

Geri
Yukarı