Fibabank kredi reddi

Kredi notunuz iyi durumda mı? Gecikmiş bir ödeme, yasal takip, düşük not ve yüksek borç oranı gibi birçok sebepten dolayı başvurunuz reddedilebilir. Findeks üzerinden durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Kredi başvurusunun reddedilme sebebini şubeler daha net şekilde görebiliyor. Yakınınızda bankanın şubesi varsa oraya da uğramayı deneyebilirsiniz.
5 tane kredi kartım var ve abim bu kartları iş için kullanıyor. Düzenli ödemeleri var. Yani bir problem yok.
Kredi notuna bakmayi bilmiyorum.

Miktar çok düşük olduğu için de vermiyor olabilirler.
Müşteri hizmetlerini aradım ve alakası olmadığını söylediler.
1.000 TL ve üstüne alışveriş kredisi veriliyor diye hatırlıyorum. Ayrıca 350 lirayı peşin veremeyecek birine kimse kredi vermez.
O zaman neden böyle bir seçenek koymuşlar?
Fibabanka, 250 TL ve üzerine kredi verebiliyor.

Evet, bundan dolayı almak istedim.

Çok kötü bir notunuz yok. Gecikmiş borç da gözükmüyorsa borç oranınızdan dolayı onaylanmamış olabilir. Fibabanka şubesine gidebilirseniz sebebini belki söyleyebilirler. Açıkçası böyle bir alışverişi kredi kartınız ile taksitlendirmeniz ve hiç uğraşmamanız daha mantıklı olur.

Çok kötü bir notunuz yok. Gecikmiş borç da gözükmüyorsa borç oranınızdan dolayı onaylanmamış olabilir. Fibabanka şubesine gidebilirseniz sebebini belki söyleyebilirler. Açıkçası böyle bir alışverişi kredi kartınız ile taksitlendirmeniz ve hiç uğraşmamanız daha mantıklı olur.

İşte sorun şu ki kartları ben kullanmıyorum. Abim, depolama işinde olduğumuzdan dolayı kendisi kullanıyor fakat kartlar bana ait. Yani lafını edebilir, papaz olabiliriz kendisiyle.
Ayda 30-40TL mühim bir rakam değil, ödeyebilirim fakat kredi kartlarına taksit olarak yaparsam bu fiyat 50-60 civarına çıkacak ve lafını edecek kendisi.

@Tim az önce ekşi sözlük'ü okurken şöyle bir yazı gözüme çarptı "krediye basvurup, olumsuz sonuç aldiginizda da siciliniz etkileniyor."
Şimdi alışveriş kredisi başvurdum Fibabanka'dan, ve reddedildi. Bu, sicilimi etkiliyormuymuş?

Son düzenleme:
Krediyi farklı bir bankaya başvurarak almayı deneyebilirsiniz. Her banka farklı şekilde değerlendirme yapıyor. Alışveriş kredisi yerine ihtiyaç kredisi alıp o şekilde ödeme yapmanız mümkün. Ödeme planını kontrol etmeyi unutmamalısınız. Bazı krediler çok masraflı olabiliyor.

Ayrıca Hepsiburada'da çoğunlukla faizsiz olarak taksit yapılabiliyor. Belki de kredi kartınızın sonradan ücretsiz taksitlendirme özelliği bile mevcuttur. Taksit seçeneklerini incelediniz mi? Daha avantajlı seçenekler olabilir.

Bu, sicilimi etkiliyor muymuş?
Çok fazla başvuru yaptığınızda sonraki başvurularınız belirli bir süreliğine otomatik olarak reddedilebiliyor.

Geri
Yukarı