Fiber 24 Mbps vs VDSL2 75 Mbps

_karadayi66

Hectopat
Yer
FELEK.
Superonline 24 Mbps fiber interneti kullanıyorum taahhüt bitti fiyatları aşırı pahalanmış. TurkNet'e geçmek için bugün başvuru yaptım, asıl sorum 24 Mbps fiber mi VDSL2 75 Mbps mi? Hangisi daha iyidir.

Superonline 24 Mbps fiber interneti kullanıyorum taahhüt bitti fiyatları aşırı pahalanmış. TurkNet'e geçmek için bugün başvuru yaptım, asıl sorum 24 Mbps fiber mi VDSL2 75 Mbps mi? Hangisi daha iyidir.

İmkanın varsa fiber de kal, fiber altyapı olan bir yerde VDSL kullanmak saçma. Ama bütçem yok diyorsanız VDSL 75 Mbps geçebilirsiniz ping değerleriniz biraz artacak upload ise biraz düşecektir fakat daha iyi yükleme hızları alırsınız sizin için hangisi kullanışlı ise onu tercih edin.

İmkan varsa fiber bağlantı daha iyidir hocam kayıplar olmaz ama VDSL 75Mbps hızın tamamını alamayabilirsiniz.

Hocam tahmini 65 Mbps alıyorum diyor.
İmkanın varsa fiber de kal, fiber altyapı olan bir yerde VDSL kullanmak saçma. Ama bütçem yok diyorsanız VDSL 75 Mbps geçebilirsiniz ping değerleriniz biraz artacak upload ise biraz düşecektir fakat daha iyi yükleme hızları alırsınız sizin için hangisi kullanışlı ise onu tercih edin.

TurkNet fiber sunmuyor, Superonline ise fiber sunuyor ama 120 TL'ye çıkıyor.

Hocam tahmini 65 Mbps alıyorum diyor.

TurkNet fiber sunmuyor, Superonline ise fiber sunuyor ama 120 TL'ye çıkıyor.
Hocam fiber daha sağlıklı bana kalırsa en azından pek sorunu olmaz vdsl'e göre kayıp da olmuyor.Zaman zaman sorun yaşamazsınız.Ben fiber diyorum fiber olduğu sürece vdsl kullanılmamalı.

Fiber her türlü daha iyidir. Ama VDSL altyapı için eğer kablolar sağlam ise gayet kullanılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı