Kablonet fiber 100 Mbps (akıllı sınırsız) vs TurkNet VDSL2 85 Mbps sınırsız

Türk Telekom kullanıyordum birkaç sene önce. LoL'de 17ms alıyordum. Kablonet altyapısı gelmişti Ocak başında, Kablonet'e geçmiştim, 35ms alıyorum LoL'de. TurkNet de kullandım, 12ms alıyordum. Hepsini kablo ile bağlanarak denedim, Kablonet en yüksek ping değerini vermiş oldu. Fiber gelmeden önce de 30ms alıyordum, fiber gelince ms düştü. Eğer online oyun oynanmıyorsa Kablonet alınabilir.
League of Legends'da Superonline (VDSL) ve TurkNet (VDSL) ile 19-20 ms alıyordum, Kablonet'de (FTTB) 22-23 ms alıyorum. Kablonet ping değerlerinin öyle yerden yere vurulası bir tarafı yok.

League of Legends'da Superonline (FTTB) ve TurkNet (VDSL) ile 19-20 ms alıyordum, Kablonet'de (FTTB) 22-23 ms alıyorum. Kablonet ping değerlerinin öyle yerden yere vurulası bir tarafı yok.
Kablonet kullanan kimse sorarsan sor, tek şikayetleri ping olacaktır ki benim de öyle. 3 Tane ISS denedim, en yüksek ping değeri Kablonet'de idi. Sorun benim altyapımda olsa daha önce neden 17-18 ms alayım? 15'den fazla arttı ping değerim. Taahhüt bitsin TürkNet'e GigaFiber için başvuracağım.

Kablonet kullanan kimse sorarsan sor, tek şikayetleri ping olacaktır ki benim de öyle. 3 Tane ISS denedim, en yüksek ping değeri Kablonet'de idi. Sorun benim altyapımda olsa daha önce neden 17-18 ms alayım? 15'den fazla arttı ping değerim. Taahhüt bitsin TürkNet'e GigaFiber için başvuracağım.
VDSL altyapının sorunları bitmiyor. Hele ki saha da Alcatel-Luncent (Lantiq) DSLAM varsa stabil bir bağlantı sağlama işkence haline geliyor. Ben olsam kablonet alır geçerdim. xDSL de " CRC, FEC, SNR, Zayıflama" daha bir sürü sorun çıkaracak etken var. İç hat kısmını hallediyorsun lokal başlıyor. Lokal de sorun olmuyor DSLAM veyahut port sıkıntı çıkarıyor.

Sizi hiçbir şey için zorlayan yok, ki agresif üslubunuza da anlam yükleyemedim lakin ben olanı/deneyimimi ifade ediyorum.

300 TL mi? Neye baktığınıza dikkat edin.

Galiba yanlış bakıyormuşum teşekkürler bilgilendirdiğiniz için şuan ilk baştakinden daha farklı düşünüyorum
@B 52 Stratofortress Aklıma bir soru takıldı eğer ben bu paketi alıp kullanmaya başlarsam en fazla 100mbps alıcam galiba ama benim altyapım fiberi destekliyor. 100mbps+ mı bu paket yoksa en fazla 100mbps

Son düzenleme:
Galiba yanlış bakıyormuşum teşekkürler bilgilendirdiğiniz için şuan ilk baştakinden daha farklı düşünüyorum
@B 52 Stratofortress Aklıma bir soru takıldı eğer ben bu paketi alıp kullanmaya başlarsam en fazla 100mbps alıcam galiba ama benim altyapım fiberi destekliyor. 100mbps+ mı bu paket yoksa en fazla 100mbps
Sabit 100 Mbps alacaksınız, düşüş yok. Ki taahhütlü olduğu için hız değerlerini değiştirmezler/değiştiremezler.

Dün başvurumu Kablonet üzerine yaptım, bugün 1 saat sonra kuruluma geleceklerini söylediler. 100mb sınırsız tarife paketini seçtim kurulduktan ve erişim sağlanınca görüşlerimi bildireceğim. Ek olarak 100mb sınırını yükseltmeye çalışacağım eğer böyle bir imkan varsa

@AlazGüven
Pişman değilim ama TurkNet'e geçsem nasıl olurdu diye düşünüyorum. Yıllardır Kablonet kullanıyorum ve genel olarak memnun olduğum için TurkNet'e geçmeme kararı aldım. İndirmelerimi ona göre ayarlayınca çok sorun olmuyor.
Dedikleri hızı veriyorlar. Çok nadir kesiliyor.
Eki Görüntüle 1238193

Aynı paketi kullanıyorum en gıcık yanı ping ve bu uploadın 5 olması resmen rezillik en az 8 ya da 10 olmalı.

Geri
Yukarı