Kablonet fiber 100 Mbps (akıllı sınırsız) vs TurkNet VDSL2 85 Mbps sınırsız

Kablonet'in paketi taahhütlü müydü?
Evet, taahhütlü
19:00 ve 00:00 arası öylesine büyük bir düşüş yaşamayı göze almak çok saçma değil mi sizce de ?
Onun yerine 85 mbps yi alın paşalar gibi kullanın. Hem Turknet de Taahhüt de yok.
Bende bu şekil düşünüyorum fakat Fiber altyapı beni çelen kısım
Benzer durumda KabloNeti tercih ettim.
Peki şuan pişman mısın ? Akıllı sınırsız deneyimlerini söyleyebilir misin ?

Son düzenleme:
@AlazGüven
Pişman değilim ama Turknete geçsem nasıl olurdu diye düşünüyorum. Yıllardır Kablonet kullanıyorum ve genel olarak memnun olduğum için Turknete geçmeme kararı aldım. İndirmelerimi ona göre ayarlayınca çok sorun olmuyor.
Dedikleri hızı veriyorlar. Çok nadir kesiliyor.
Ekran Alıntısı.PNG

TurkNet 85 Mbps der, birkaç ay sonra o hız olur sana sabit 25-30 Mbps; Sosyal'de bir çok konu var bu duruma ilişkin. İsterseniz Kablonet'in hız düşümü olmayan sınırsız paketlerine bakın.
Hız düşümü olmayan paketleri çok uçuk fiyatlara veriyolar. 100Mbps 5upload 300tl gibi bir fiyattı. Aklım Turknet almamı söylüyor fakat bir yandan Fiber altyapıyı kendi ellerimle iteceğim için tırsıyorum

Hız düşümü olmayan paketleri çok uçuk fiyatlara veriyorlar. 100 Mbps 5 upload 300 TL gibi bir fiyattı. Aklım TurkNet almamı söylüyor fakat bir yandan Fiber altyapıyı kendi ellerimle iteceğim için tırsıyorum.

300 TL mi? Neye baktığınıza dikkat edin.

ama öyle ahım şahım bir ping farkı da yok, fiber altyapıda taş çatlasın 5 ms fark oluyor.
Türk Telekom kullanıyordum birkaç sene önce. LoL'de 17ms alıyordum. Kablonet altyapısı gelmişti Ocak başında, Kablonet'e geçmiştim, 35ms alıyorum LoL'de. TurkNet de kullandım, 12ms alıyordum. Hepsini kablo ile bağlanarak denedim, Kablonet en yüksek ping değerini vermiş oldu. Fiber gelmeden önce de 30ms alıyordum, fiber gelince ms düştü. Eğer online oyun oynanmıyorsa Kablonet alınabilir.

Öncelikle iyi akşamlar. Bugün yıllardır ADSL internet altyapısı kullanan biri olarak çağ atlamış bulunmaktayım fakat çok kararsızım. Kablonet fiber altyapısını getirmiş ayrıca TurkNet ise VDSL2 altyapısını getirmiş. Paketler şu şekilde.

Kablonet: Kablonet fiber 100 MB (akıllı sınırsız)
TurkNet: TurkNet VDSL2 85MB sınırsız.

Akıllı sınırsızın ne olduğu hakkında fikri olmayanlar için: 19.00 ve 00.00 arası internetiniz diyelim ki 100 Mbps'lık paketi kullanıyorsak 25Mbps'a kadar düşüyor. 00.00 olduğu an tekrar 100Mbps çıkıyor.

Benim aklımdan yana TurkNet var hem saha dolabına çok yakın olduğumdan 97-99 Mbps arası alacağıma eminim ama diğer bir tarafta da fiber altyapı var. Yorumlarınızı bekliyorum.
Eğer ki robot ile iletişim kurmak istiyorsanız Turknet seçin. VDSL altyapıda çok fazla alternatif var. Hizmet konusunda Turknet bunların gerisinde kalıyor şuan. İlk zamanlar iyiydi ancak beklenmeyen hızlı büyüme ile müşterilere yeterli hizmeti sunamıyorlar. Kablonet iyi bir alternatif. Onun dışında taahhütsüz ISS olarak Netspeed, Gıbırnet , TBTnet, gibi alternatiflere bakın. Bu arada taahhütsüz hizmetlere yakın zamanda zam gelecek. Artan dolar kuru ile birlikte port ve veri ücretlerinde bariz bir artış olacak ve ISS ler kar elde edebilmek için zam ile aynı oranda zam yapacak. 10 TL gibi bir zam beklemeyin. Muhtemelen 20 TL veya üzerinde zam gelecektir.
Türk Telekom kullanıyordum birkaç sene önce. LoL'de 17ms alıyordum. Kablonet altyapısı gelmişti Ocak başında, Kablonet'e geçmiştim, 35ms alıyorum LoL'de. TurkNet de kullandım, 12ms alıyordum. Hepsini kablo ile bağlanarak denedim, Kablonet en yüksek ping değerini vermiş oldu. Fiber gelmeden önce de 30ms alıyordum, fiber gelince ms düştü. Eğer online oyun oynanmıyorsa Kablonet alınabilir.
TT ile Türknet i aynı altyapı üzerinden mi test ettiniz?

Öncelikle ADSL'den kurtulmanız çok güzel olmuş hayırlı olsun. Ben de kısa zaman önce Kablonet 100Mbps tarifesine geçtim. Fiber olarak gayet iyi gecikme değerleri çok düşük çok daha verimli kullanabiliyorsunuz interneti. Fiber ile VDSL arasında hatrı sayılır bir fark var. Hızınızın düşeceği saatlerde çok fazla indirme yapma ihtiyacınız yoksa fiber olarak 25Mbps kullanmak VDSL 85Mbps'ten daha cazip geliyor açıkçası.
Bir de önemli bir detay var Kablonet 5Mbps TurkNet ise 8Mbps upload hızları sunuyor. Tercihinizi etkileyebilecek durumlardan birisi olabilir.

Geri
Yukarı