Fiber altyapı nasıl çektirilir?

shaklaban4354

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Herkese iyi sosyaller! Binamıza daha yeni fiber hat çekildi. Fakat mahallede fiber hat altyapısı yok. BTK ve CİMER'e meseleyi aynen iletip bir nevi başvuruda bulunduk. Sizce bu yolla altyapı işlemleri başlatılır mı? Elektrikçi bir arkadaş: Türk Telekom altyapı işleri ile uğraşan bir samimi arkadaşı olduğunu ve ocak ayında gelip kazacaklarını söyledi. Sizce bu sadece sabır mı gerektirir? Ne yapabiliriz? (Bir de bu sarı tüyle sarılmış kablo arkadaşımız ne inceymiş böyle!)

Dosya Ekleri

• IMG_20201207_145817.jpg
    IMG_20201207_145817.jpg
    165,4 KB · Görüntüleme: 223
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Herkese iyi sosyaller! Binamıza daha yeni fiber hat çekildi. Fakat mahallede fiber hat altyapısı yok. BTK ve CİMER'e meseleyi aynen iletip bir nevi başvuruda bulunduk. Sizce bu yolla altyapı işlemleri başlatılır mı? Elektrikçi bir arkadaş: Türk Telekom altyapı işleri ile uğraşan bir samimi arkadaşı olduğunu ve ocak ayında gelip kazacaklarını söyledi. Sizce bu sadece sabır mı gerektirir? Ne yapabiliriz? (Bir de bu sarı tüyle sarılmış kablo arkadaşımız ne inceymiş böyle!)

Sen dedin diye bir şey yapmazlar, Cumhurbaşkanımızın emir vemesi gerek. Bekleyeceksin, yapacak bir şey yok, ben VDSL'i 10 sene bekledim.

Artı -1 Eksi
Sen dedin diye bir şey yapmazlar, Cumhurbaşkanımızın emir vemesi gerek. Bekleyeceksin, yapacak bir şey yok, ben VDSL'i 10 sene bekledim.
Kafamda kentsel dönüşümler:
Abi peki ben dedim diye bir şey yapmazlar; onu anladıkta. Cumhurbaşkanı ile altyapının, TT'nin ne alakası var? Hem ayrıca alakası olsa bile o mu kullanacak interneti? Şu şu mahalleye altyapı döşenecek, döşeyelim mi diye her gün kağıt kürekle mi uğraşacak Allah aşkına söyle bana! Gece gece güldürdünüz :) Daha olmadı Fildişi Sahilleri Başkonsolosluğu'na danışalım o abiler ilgilenirler :/

Kafamda kentsel dönüşümler:
Abi peki ben dedim diye bir şey yapmazlar; onu anladıkta. Cumhurbaşkanı ile altyapının, TT'nin ne alakası var? Hem ayrıca alakası olsa bile o mu kullanacak interneti? Şu şu mahalleye altyapı döşenecek, döşeyelim mi diye her gün kağıt kürekle mi uğraşacak Allah aşkına söyle bana! Gece gece güldürdünüz :) Daha olmadı Fildişi Sahilleri Başkonsolosluğu'na danışalım o abiler ilgilenirler :/

Olay, senin benim dediğimi yapmamaları halk için çalışmamaları zaten.😏

Artı -2 Eksi
Büyük ihtimal dairenize kadar fiber kablo çekilmiş gibi görünüyor. Büyük ihtimal TT'nin kutusu yok. Bunun için de oturanlarla beraber dilekce vermeniz lazım TT müdürlüklerine. CIMER'den de basvuru yapabilirsin. İllaki bir cevap gelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sarı kablo GPON Fiber kablosu.

Mahalle de Fiber altyapı yoksa eğer beklemekten başka çaren yok.
Şu anda Türkiye genelinde Türk Telekom'un aktif Fiber altyapı çalışmaları var.
Sizin yakınınızdan Fiber kablo geçtiğinde, mahallenize de sıra gelecektir.
Bizim mahalleye de yeni geldi, şimdi sıra yan mahallemizde öyle düşünün yani.

Mahalle de Fiber altyapı yoksa eğer beklemekten başka çaren yok.
Şu anda Türkiye genelinde Türk Telekom'un aktif Fiber altyapı çalışmaları var.
Sizin yakınınızdan Fiber kablo geçtiğinde, mahallenize de sıra gelecektir.
Bizim mahalleye de yeni geldi, şimdi sıra yan mahallemizde öyle düşünün yani.
Eğer gerçekten haklıysan, bu epey zaman alacak demektir. Bulunduğum mevkii şehrin ucunda sayılır ve ADSL var.
OBK çekilmiş zaten.

TT yapmayacağı işe başlamaz elbet gerisi gelir siz müdürlüğe gidip konuşun.
TT başlamadı. Biz bir tanıdığa çektirdik; bina içi tesisatla Türk Telekom'un ilgisi yok.
Büyük ihtimal dairenize kadar fiber kablo çekilmiş gibi görünüyor. Büyük ihtimal TT'nin kutusu yok. Bunun için de oturanlarla beraber dilekce vermeniz lazım TT müdürlüklerine. CIMER'den de basvuru yapabilirsin. İllaki bir cevap gelecektir.
Daire'nin giriş kapısında, solda beyaz bir kutu var. Şartel kutusu gibi bir kutucuk. Yani ufak. Üzerinde "Telefon" yazıyor. O ne ki? Dilekçeyi herkesin ayrı mı yazması gerek? Yoksa apartman adına kopyalanmış bir dilekçe yeterli mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı