Fiber altyapı olmasına rağmen Türk Telekom fiber altyapı yok diyor

Kutu 2 aydır burada. Şimdiye kadar aktif olması gerekmiyor muydu? Diğer apartmanla fiber kutusunu aynı zamanda koydular onların ki 1 hafta içinde aktif oldu ama bizimkisi hâlâ kapalı.
Hocam bende balıkesirde otururken sitenin alt yapısını sorguladıgımda Alt yapı yok ibaresi alıyordum.Halbuki hem alt yapıda var hem sitede internet kullanan da vardı.Gittim türktelekoma ALt yapı sorguladıgımda sitenizde alt yapınız yoktur ibaresi alıyorum dedim.Ama alt yapı çok kötüydü hakketen.16 mbps zar zor alıyorduk.Neyse.Müdürlüğe gittim.Sorunu anlattım.Tamam ekipler gelecek size paket tanımlayalım dedi.16 mbps lik türktelekom paketi tanımlayalım ardından ekipler kuruluma vs gelir ve Alt yapı sorgulamada sitede alt yapı var ibaresi alırsınız dedi.Ben paket olayını onaylamadım.Belki alt yapı 35 mbps destekleyecek niye 16 tanımlıyosunuz? Ekipler gelsin alt yapı sorgulamada ben internet alacağımı gordugum zaman sıze gecerım dedım.Halbuki böyle birşey yok tabiikide :) . Fazla zaman geçmeden zaten alt yapı sorgulama sıtelerınde 16 mbpslik internet alabilirsin ibaresi çıktı.Geçtim millenicom'a.

BTK'dan gelen cevap içler acısı...

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    131,5 KB · Görüntüleme: 110
Hocam bende Balıkesir'de otururken sitenin alt yapısını sorguladıgımda altyapı yok ibaresi alıyordum. Halbuki hem alt yapıda var hem sitede internet kullanan da vardı. Gittim türktelekoma altyapı sorguladıgımda sitenizde alt yapınız yoktur ibaresi alıyorum dedim. Ama altyapı çok kötüydü hakikaten. 16 Mbps zar zor alıyorduk. Neyse. Müdürlüğe gittim. Sorunu anlattım. Tamam ekipler gelecek size paket tanımlayalım dedi. 16 Mbps'lik Türk Telekom paketi tanımlayalım ardından ekipler kuruluma vs gelir ve altyapı sorgulamada sitede altyapı var ibaresi alırsınız dedi. Ben paket olayını onaylamadım. Belki altyapı 35 Mbps destekleyecek niye 16 tanımlıyosunuz? Ekipler gelsin altyapı sorgulamada ben internet alacağımı gordugum zaman sıze gecerım dedım. Halbuki böyle bir şey yok tabiikide :) . Fazla zaman geçmeden zaten altyapı sorgulama sıtelerınde 16 Mbps'lik internet alabilirsin ibaresi çıktı. Geçtim Millenicom'a.

Hocam yemin ediyorum bıktım artık bu saçmalıklardan.
İtirazda bulunduğum halde bana hayla aynı mesajı gönderip durdular.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    130,5 KB · Görüntüleme: 103
Fiber kutusu var ama alt yapınız olmadığı için diye cümle geçmiş orada.İşini ehliyle yaptıklarının göstergesi bu.
Bendeki olay şundan ibaret.Bizim site çok eski.2000'li yıllarda yapılmaya baslandı.2005 falan olabilir.Yapıldığından beri yer altındaki kablolar sorunluydu.Ne muhavaza var ne birşey.Sitede su boruları çok patladı.Sitenin bekçisi (bu arada suçu ona atmıyorum) mustakil evlere gelen internet kablosunu yanlışlıkla koparmış olabilir vs ama buna rağmen türktelekom mudurlugune gıdıp sitede internet kullanan var,alt yapımı kontrol ettirdiğimde alt yapı yok yazıyor vs demiştim.Sonra beni üst kata çıkardılar.Alt yapı organizasyon müdürümüdür artık kimdir bilmiyorum.Bir yandan da VDSL alt yapının olduğunu kanıtlamaya çalışıyordum TT ekiplerine.Bana adam demezmi oraya ADSL gidiyor.VDSL gelmesi için yatırım vs olması lazım.Sitede 3-4 tane minik port ve anaport olmak üzere kabinler var.Bilirsiniz zaten anlatmama gerek yok.Benim kablo direkt ana kabine bağlı olsaydı VDSL alabiliyorduk.(resimle çizip anlatıcam yuklerım aşşağıya). Ama ordaki yetkili sen hiçbir şekilde VDSL alamazsın dedi bana.Neyse.Demek istediğim Senin orda alt yapı var ama sistemde Fiber olarak aktif edilmemiş.Kablo binana gelsin veya gelmesin sistemde aktif edilmesi lazım fiber geldi diye.Ben gittim internetimi aktif ettirdim.Ordakiler uğraşmıyor senin işle.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    21,6 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Fiber kutusu var ama alt yapınız olmadığı için diye cümle geçmiş orada.İşini ehliyle yaptıklarının göstergesi bu.

Bendeki olay şundan ibaret.Bizim site çok eski.2000'li yıllarda yapılmaya baslandı.2005 falan olabilir.Yapıldığından beri yer altındaki kablolar sorunluydu.Ne muhavaza var ne birşey.Sitede su boruları çok patladı.Sitenin bekçisi (bu arada suçu ona atmıyorum) mustakil evlere gelen internet kablosunu yanlışlıkla koparmış olabilir vs ama buna rağmen türktelekom mudurlugune gıdıp sitede internet kullanan var,alt yapımı kontrol ettirdiğimde alt yapı yok yazıyor vs demiştim.Sonra beni üst kata çıkardılar.Alt yapı organizasyon müdürümüdür artık kimdir bilmiyorum.Bir yandan da VDSL alt yapının olduğunu kanıtlamaya çalışıyordum TT ekiplerine.Bana adam demezmi oraya ADSL gidiyor.VDSL gelmesi için yatırım vs olması lazım.Sitede 3-4 tane minik port ve anaport olmak üzere kabinler var.Bilirsiniz zaten anlatmama gerek yok.Benim kablo direkt ana kabine bağlı olsaydı VDSL alabiliyorduk.(resimle çizip anlatıcam yuklerım aşşağıya). Ama ordaki yetkili sen hiçbir şekilde VDSL alamazsın dedi bana.Neyse.Demek istediğim Senin orda alt yapı var ama sistemde Fiber olarak aktif edilmemiş.Kablo binana gelsin veya gelmesin sistemde aktif edilmesi lazım fiber geldi diye.Ben gittim internetimi aktif ettirdim.Ordakiler uğraşmıyor senin işle.
Hocam şimdi müdürlüğe gittim ve sonunda derdimi anlayan birisi çıktı. Fiber dolabını gösterdim adama. "Biz ekipleri yollayıp en kısa sürede aktif edeceğiz" cevabını aldım. Umarım herşey yolunda gider.

Geri
Yukarı