Fiber Altyapı Talebi ve Süreci

Mahallenizde her hangi bir yerde Yeni Türk Telekom saha dolapları varsa Fiber vardır illa görmüşsündür.
Ya da buradan İnternet, Mobil Başvuru | Türk Telekom Kapsama Haritası
Mahallenizin en merkez yerinden sorgulama yap fiber varsa eğer Hipernet hizmeti alabilirsiniz yazar.
Mahallenizde veya yakınınızda Fiber hat yoksa eğer tek başınıza istemenizle biraz zor o iş.
Fiber gelirse zaten komple mahalleye geliyor.
Bizim de henüz yeni geldi daha.

Nasıl bir dilekçe hazırlamalıyım peki ve bunu herkesin imzalayacağından da emin değilim gidip tek tek kapı mı çalmalıyım?

"Xxxx sokakta bulunan internet panosundan yeterli hizmet alamamaktayız. İnternet panomuzun, fiber internet hizmetlerinden faydalanılacak panoyla değiştirilmesi evlerimize / işyerlerimize fiber internet verilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz."
Bu şekilde bir dilekçe verebilirsin mesela.

Mahallenizde her hangi bir yerde Yeni Türk Telekom saha dolapları varsa Fiber vardır illa görmüşsündür.
Ya da buradan İnternet, Mobil Başvuru | Türk Telekom Kapsama Haritası
Mahallenizin en merkez yerinden sorgulama yap fiber varsa eğer Hipernet hizmeti alabilirsiniz yazar.
Mahallenizde veya yakınınızda Fiber hat yoksa eğer tek başınıza istemenizle biraz zor o iş.
Fiber gelirse zaten komple mahalleye geliyor.
Bizim de henüz yeni geldi daha.
1607462834268.png

"Xxxx sokakta bulunan internet panosundan yeterli hizmet alamamaktayız. İnternet panomuzun, fiber internet hizmetlerinden faydalanılacak panoyla değiştirilmesi evlerimize / işyerlerimize fiber internet verilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz."
Bu şekilde bir dilekçe verebilirsin mesela.
Sosyal statü bakımından yüksek birini tanımamın bu duruma bir katkısı olur mu sizce? Yani o kişiden yardım istesem Avcılar Belediye Başkanı'na kadar ulaştırabilmem mümkün bu durumu :D Kaldı ki siz muhtar diyorsunuz, ve muhtarda da hatırı büyüktür bu abimin. Bana bir yardımı dokunacaksa yarın ondan yardım isteyeceğim.
Kardeş farklı kapı numaralarını veya farklı sokakları dene. Ne yazık ki bütün sokakları ve numaraları göstermiyor.
Mesela benim sokağımda bile göstermiyor. Farklı yer ve numaraları dene.
Nereyi denediysem olmuyor anlayamadım sebebini.

Sosyal statü bakımından yüksek birini tanımamın bu duruma bir katkısı olur mu sizce? Yani o kişiden yardım istesem Avcılar Belediye Başkanı'na kadar ulaştırabilmem mümkün bu durumu :D Kaldı ki siz muhtar diyorsunuz, ve muhtarda da hatırı büyüktür bu abimin. Bana bir yardımı dokunacaksa yarın ondan yardım isteyeceğim.

Gerekirse bütün bildiklerinizi devreye sokun avukatı bile :) . Mahalle muhtarınızla da görüşün anlatın derdinizi. Kulak verecektir. Tabii mahalle sakinlerini imza konusunda ikna etmeye çalışın elinizden geldiğince çünkü imzaya da bakıyorlar.

Ne kadar ugrasirsaniz ugrasin santrale olan uzakliginiz yakin olmadigi surece 2-3 yil icinde gelmezler. Biz fiber interneti 6 yildir bekliyoruz fakat hala adi bile yok. Bir de bizim oldugumuz sokak belediyenin proje sokagi haline geldigi icin proje bitene kadar hicbir sirket mahallede kazi yapamiyor. Siz belki sansliysaniz 3-4 yil icerisinde fibere kavusabilirsiniz. Eger dediginiz gibi yetkili birilerini taniyorsaniz size fiberin gelmesini hizlandirabilir, eger yapabiliyorsaniz kesinlikle iletisime gecin.

Kardeş farklı kapı numaralarını veya farklı sokakları dene. Ne yazık ki bütün sokakları ve numaraları göstermiyor.
Mesela benim sokağımda bile göstermiyor. Farklı yer ve numaraları dene.
1607463452166.png

Benim evim Lale sokakta, sorgulattığım adres de 4 sokak yanımda olan Cami sokak. Eğer şu haritada çıkan TT logosu bahsettiğiniz santral ise evime çok yakın. 3 dakikalık yürüme mesafemde. @efedesu
Gerekirse bütün bildiklerinizi devreye sokun avukatı bile :) . Mahalle muhtarınızla da görüşün anlatın derdinizi. Kulak verecektir. Tabii mahalle sakinlerini imza konusunda ikna etmeye çalışın elinizden geldiğince çünkü imzaya da bakıyorlar.
O halde yarın direkt olarak yardım isteyeceğim. Zaten yanında çalıştığım patronum olur kendisi. Seve seve yardım eder bana. Umarım en kısa sürede fiber altyapı sahibi olurum çünkü artık gerçekten çok bıktım bu durumdan.

Benim evim Lale sokakta, sorgulattığım adres de 4 sokak yanımda olan Cami sokak. Eğer şu haritada çıkan TT logosu bahsettiğiniz santral ise evime çok yakın. 3 dakikalık yürüme mesafemde.
Burada tahmini mesafeyi ogrenebilirsiniz altyapiyi sorgulayarak. Bende 1.5KM olarak gozukuyor fakat 6 yilda 200M yukarimizda olan yerden fiber kablosu cekemedi sokagimiza Turk Telekom.

Burada tahmini mesafeyi ogrenebilirsiniz altyapiyi sorgulayarak. Bende 1.5KM olarak gozukuyor fakat 6 yilda 200M yukarimizda olan yerden fiber kablosu cekemedi sokagimiza Turk Telekom.
Siz de imza toplayıp talepte bulundunuz mu? Eğer santral orası ise muhtemelen benim de 200M mesafe. O sokakta da sadece no 14'de fiber altyapı var sanırım aynı sokakta başka birinde fiber bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı