Fiber altyapıda ISS tavsiyesi

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
En mantıklı internet sağlayıcı hangisidir? Altyapı fiber destekliyor. Çok fazla hıza değil de daha çok düşük ping ve fiyat önemli. Aklımda şu anda TurkNet var. F/P olarak hangisini önerirsiniz?

Türknet iyidir. Daha önce sorunsuz TT kullanıyordum. Türknet'e geçince daha hızlı bir internetim oldu ama ping 5-10 kadar arttı. Ama ping sıkıntısı çekmiyorum gayet stabil çalışıyor.

Bulunduğunuz yerde altyapıyı bütün firmalar destekliyorsa destekledikleri hızı ve eve kadar var olup, olmadığını sorun. Eğer hepsi aynı hızı ve eve kadar destek sağlıyorsa artık önemli olan firma değil tarifeler olur ki o zaman da malum en çok fayda/kãra bağlı tercih yaparsınız yani en ucuz ve müşteri hizmetleri görece daha çok destek sağlayan firmayı seçersiniz.

Türknet'ten şaşmayın. Kullanıcılarına kulak veren ve sürekli hizmet kalitesini geliştiren nadir sağlayıcılardan bir tanesi. FTTH hizmette altyapı kaynaklı pek sorun yaşamazsınız. Fiyatlar aşağı yukarı aynı diğer sağlayıcılarda. Desteğin TT'ye ulaşılabilirliği ve sağlayıcının otoritesi konusunda bir seçim yapmanız gerekiyor. Superonline mevcut durumda bir opsiyon olmadığı için Türknet bu noktada en önde sayılır.

İlinizi belirtmenizde fayda var. POP noktalarına olan uzaklığınız pinginizin yüksek olmasına sebep olacaktır.

Konum Kdz. Ereğli/Zonguldak arkadaşlar. Elektriği üzerime alırken EnerjiSA 'nın İSS 'si varmış 45 MBPS 'e kadar fiber verebilir gözüküyor demişti.(sayıyı tam hatırlamıyorum)

Konum kdz. Ereğli/Zonguldak arkadaşlar. Elektriği üzerime alırken Enerjisa'nın ISS'si varmış 45 Mbps'e kadar fiber verebilir gözüküyor demişti.(sayıyı tam hatırlamıyorum)
TurkNet ve Netspeed üzerinden alt yapını sorgulayıp paylaşabilir misin?

TurkNet ve Netspeed üzerinden alt yapını sorgulayıp paylaşabilir misin?
Netspeed;
ns.png

TürkNet;
turknet.png

VDSL alt yapınız var fakat saha dolabına çok uzaksınız. 55 Mbps diyor fakat tahminimce 35 Mbps bile zor alacaksınız. Sizin için en uygun seçenek NetSpeed olur. Önereceğim paket ise başlangıçta Speed Pro 75 (75 Mbps / 94 TL) çünkü alacağınız max hızı görebileceksiniz. Olurda 35 Mbps üstü alamazsanız paketinizi Speedmax (35 Mbps / 63TL) ile değiştirme şansınız olacaktır. NetSpeed önermemin nedeni ise verim alamazsanız paket düşürme imkanınızın olması tahhüt vs yok. TurkNet tercih ederseniz 99 TL sabit ücret vereceksiniz.

Geri
Yukarı