Fiber altyapıda verilen modemi kullanma zorunluluğu olmayan servis sağlayıcı var mı?

Sadece VDSL'de karışmıyor. FTTB veya FTTH kullanıyorsanız 9TL mi 6TL mi neyse komik bir modem kira ücreti alıyorlar. Haliyle altyapı sahibinin modem şartlarını yerine getiriyorlar.

Eski aboneler için bu durum söz değildi diye hatırlıyorum. Yanlışım olabilir.
Hocam uzun yıllardır kullanıyorum, modem pakete dahil, ekstra bir ücretlendirme ile karşılaşmadım. Ancak son zamdan sonra şu an yeni abonelere satışı yapılan 100Mbps paket 278TL iken ben 287TL ödüyorum. Arada 10TL fark var, sebebini bilmiyorum, belki kampanya amaçlı yeni müşterilere daha uyguna satmak için küçük bir indirim yapıyorlardır.

Modemi ücretini faturalandırmasalar bile illaki paket fiyatına dahil ediyorlardır. Şimdi baktım da ''Ücretsiz Modem'' ve ''Modem Dahil'' gibi ibareleri de kaldırmışlar. Ancak paket açıklamasında halen abonelik süresince tutanak tutularak modemin kullanıcıya teslim edileceği yer alıyor.

Düzeltme:

Kampanya şartlarında modem kira ücretinin 9TL olduğunu ve paket ücretine ek olarak yansıyacağını belirtmişler. Muhtemelen eski kullanıcıları şimdilik kapsamıyordur. Bundan ötürü ödemiyorsunuzdur.

Son düzenleme:
Modemi ücretini faturalandırmasalar bile illaki paket fiyatına dahil ediyorlardır. Şimdi baktım da ''Ücretsiz Modem'' ve ''Modem Dahil'' gibi ibareleri de kaldırmışlar. Ancak paket açıklamasında halen abonelik süresince tutanak tutularak modemin kullanıcıya teslim edileceği yer alıyor.

Kampanya şartlarında modem kira ücretinin 9TL olduğunu ve paket ücretine ek olarak yansıyacağını belirtmişler. Muhtemelen eski kullanıcıları şimdilik kapsamıyordur. Bundan ötürü ödemiyorsunuzdur.

Bilgi için teşekkür ederim, siz söyleyince baktım da evet 9TL yazıyormuş. Sanırım ben de ödüyorum hocam. Çünkü dediğim gibi eski abone olmama rağmen 287TL ödüyorum. Yani kampanya fiyatından 10TL daha fazla ödüyorum. Sanırım bu da modem ücreti oluyor, şimdiye kadar pek anlam verememiştim. Buradan yola çıkacak olursak eğer, firma eski/yeni tüm abonelere modem ücreti yasıtmış oluyor.

Bilgi için teşekkür ederim, siz söyleyince baktım da evet 9TL yazıyormuş. Sanırım ben de ödüyorum hocam. Çünkü dediğim gibi eski abone olmama rağmen 287TL ödüyorum. Yani kampanya fiyatından 10TL daha fazla ödüyorum. Sanırım bu da modem ücreti oluyor, şimdiye kadar pek anlam verememiştim. Buradan yola çıkacak olursak eğer, firma eski/yeni tüm abonelere modem ücreti yasıtmış oluyor.
Demekki bizim arkadaş sağlam pazarlık yaptı geçiş yaparken:)

Ek ücretlendirmeye tabirse teknik olarak fatura detaylarında ve ayrı bir kalem gibi gözükmesi lazım aslında...
Normalde fatura içeriğine hiç bakmadım bu güne kadar, siz söyleyince baktım da 7.50TL modem ücreti ile 1,50TL KDV de yansıtılmış. Biraz da benim hatam aslında, daha önceden fatura içeriğine baksaydım yansıtılan fazladan ücretin sebebini öğrenirdim, nedense hiç aklıma gelmedi. En azından bu vesile ile öğrenmiş oldum.👍☕

Demekki bizim arkadaş sağlam pazarlık yaptı geçiş yaparken:)
Pazarlıkla olacağını sanmıyorum, bildiğim kadarıyla FTTH aboneliklerinde modem zorunlu. Muhtemelen arkadaşınızın faturasına kullansın kullanmasın o modem ücretini yansıtıyorlardır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı