Fiber altyapıdan VDSL ile yararlanabilir miyim?

Herkese merhabalar, yaklaşık 3 veya 4 ay önce evimin hemen önündeki yolda fiber kablo çalışması oldu. Fakat 3-4 aydır da haber yok, ne gelen var ne giden. Fiber kutularını da görmüyorum hiçbir yerde.

Bu altyapıdan (VDSL dahi olsa) ben de yararlanabilir miyim? Yararlanabilirsem ne zaman bize gelir?
Bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim...

Apartman kapısının önünde varsa Superonline'ı arar müşterisi olursun, apartmanın içerisine port açarlar.
Apartmanda oturmuyorum bizim buradaki evlerin neredeyse hepsi müstakil :(
TT müdürlüğüne fiber için dilekçe vermen daha iyi olur.
Öyle yapıcam gibi mecbur ama işe yarayacağını pek sanmıyorum :/
Ne zaman gelir sorusunun cevabını bağlı olduğunuz TT müdürlüğünde bulunan altyapı planlama ve erişim birimi söyleyebilir.

Öte yandan bir noktadan fiber geçmesi yatırım yapılacağı anlamına gelmiyor. Mobese, EDS, kamu kurumu veya kurumsal hizmet için çekilmiş olabilir.
İnşallah yatırım olur. Kendimi bildim bileli 8mbps internet kullanmaktan bıktım usandım (23 yaşındayım).

Apartmanda oturmuyorum bizim buradaki evlerin neredeyse hepsi müstakil :(
Yine de ihtimal var, bizim apartmanda 5 daire var sadece biz superonline bağlattık 5 yıldır kullanıyoruz. Apartman kapısı önünde yerde Superonline F/O kapağı var, gördüğümde müşteri hizmetlerini aradım. 2 Ay içerisinde daireme kadar port çektiler. Bence arayıp konuşun, TT yavaş çalışabilir ama Superonline gayet hızlıydı zamanında.

Yine de ihtimal var, bizim apartmanda 5 daire var sadece biz superonline bağlattık 5 yıldır kullanıyoruz. Apartman kapısı önünde yerde Superonline F/O kapağı var, gördüğümde müşteri hizmetlerini aradım. 2 Ay içerisinde daireme kadar port çektiler. Bence arayıp konuşun, TT yavaş çalışabilir ama Superonline gayet hızlıydı zamanında.
Teşekkür ederim. BTK dan şikayet oluşturup durumu belirtmiştim fakat bölgenizde öyle bir çalışma görünmüyor vs. demişlerdi.
Evet arkadaşlar şuan altyapı sorgulamaların hepsine baktım ve sonunda internet gelmiş sanırım. Her yerde yaklaşık 80mbps yazıyor. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı