Fiber bağlantı hızı kaç Mbps alınır?

unused

Hectopat
Daha fazla  
Apartmanın hemen önüne (5 metre) fiber kutusu konuldu. Adama sorduğumda haftaya aktif olur dedi. Hızı sorduğumda 24 Mbps dedi. Bu VDSL için yavaş bir hız değil mi? Çünkü kutu hemen evimizin önünde ve eve CAT5 kablo ile geliyor. Apartman ankanstre kutusu ve bina içi kablolama değişeli 4-5 ay oldu. Sizde 24 Mbps maximum mu alırım yoksa daha hızlı bir paket alırsam 35 Mbps veya daha üst hızlara çıkabilir miyim? Bir de altyapıyı Türk Telekom döşüyor ve bizim tahaddütümüz bitmek üzere. Bu altyapıda TürkNet kaç mbps verebilir AKN'siz?

Son düzenleyen: Moderatör:
24 Mbps ''Fiber'' dediğimiz hız için başlangıç seviyesi. 24 ve üstü değerleri ''Fiber'' olarak değerlendiriyoruz. Eğer daha yüksek bir değer istiyorsanız bunu internet sağlayıcınız ile konuşacaksınız. Eğer daha yüksek değer sağlayabiliyorlarsa belli bir fiyat karşılığında üst tarifelerden birini kullanabilirsiniz.

Buradan ne kadar hız alabileceğinize bakabiliyorsunuz. Zaten TürkNet'te sadece 1 paket var o da AKN'siz. :)

Şu an TurkNet'in ve Türk Telekom'un veritabanında ADSL olarak gözüküyorum.

Peki sizce adamın dediği 24 mbps maksimum hız mıdır yoksa en alt hız mıdır? Kutunun üstünde türk telekom fiber internet yazıyor ve kalın siyah kablonun içinde sarı bir kablo kutuya bağlı.

En doğru cevabı TurkNet vermez. TurkNet’de VDSL veya Fiber altyapın ne kadar yüksek olursa olsun 35MBps hız vereceği yazar. Türk Telekom’u ararsanız bilgi verir. Ben VDSL 50MBit kullanıyorum, altyapım 100MBps’ye kadar destekliyor.
Arkadaş " Turknet kaç Mbps hız verebilir AKN siz ? " diye sormuş, ben de en doğru cevabı Turknet'in vereceğini söylemişim. Türk Telekom kendi vereceği hızı söyler. Turknet'in vereceğini değil.
Turknet 35 Mbps' e kadar hız verebilir tezi de yanlış. Altyapınız desteklerse 100 Mbps hız alırsınız. Misal ben Turknet kullanıyorum ve hızım 50 Mbps...

Arkadaş " Turknet kaç Mbps hız verebilir AKN siz ? " diye sormuş, ben de en doğru cevabı Turknet'in vereceğini söylemişim. Türk Telekom kendi vereceği hızı söyler. Turknet'in vereceğini değil.
Turknet 35 Mbps' e kadar hız verebilir tezi de yanlış. Altyapınız desteklerse 100 Mbps hız alırsınız. Misal ben Turknet kullanıyorum ve hızım 50 Mbps...
Haklısınız ben o yönden bakmamışım olaya. Benim bildiğim kadarıyla TurkNet YAPA altyapısı varsa 100MBps, yoksa VDSL 35MBit, ADSL 16MBit diye biliyorum.

Geri
Yukarı