Fiber hattan eve gelen kablonun türü nasıl öğrenilir?

zynexhere

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sitede oturuyoruz ve binanın altında fiber kutusunun olduğunu gördüm. O fiber kutudan eve cat6 kablo çekilip çekilmediğini nasıl anlarım? Sonuçta eski tip telefon hattı üzerinden bağlanmak istemem. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber hat telefon kablosuyla çekilmez. En az Cat5E veya Cat6 kullanılır.
Kablonun üstüne göz atarsanız görürsünüz ne olduğunu. Üzerinde yazıyor.

Kablo üzerinde bir şey yazmıyor. Ama kablo içinde 3 renkli kablo var. Cat5E ya da Cat6 olduğunu sanmıyorum.

Cat6 kablo nasıl taktırabilirim? Sitede oturuyoruz, site yönetimi ile alakalı bir sıkıntı çıkar mı?

Hat değerlerim burada. Fiber bağlattırırsam sorun yaşar mıyım? Ayrıca cat6 çekmeme gerek var mı?

aasdas.PNG

Sizin problem internetiniz olmaması mı yoksa internet olduğu halde fiber hat varsa ona geçmek mi anlamadım. Fiber hattı kafanıza göre yaptiramiyorsunuz bildiğim kadarıyla. Onla ilgilenen Türk Telekom ekibidir. Ekip gelip o kutudan binaya kadar kabloyu çeker.

Sorunumu tam anlatamadım galiba. Binada halihazırda bir fiber kutusu var. Fibere geçiş yapmak istiyorum. İnternette birkaç sitede araştırma yaptım. Duvarda ethernet girişi olması lazımmış. Ben de ethernet hattını fiber kutudan mı yoksa telefon hattından mı çekeceğim? Ve ayrıca Türk Telekom'un bina içi tesisata karışmadığını okudum.

Şu girişten bahsediyorum. Böyle bir giriş var ama o da telefon hattı.

edeab096-4fcd-46e8-86f1-838fccaea08d.jpg

Şu an fiber yaptırdım hemen aktif olur mu bilmiyorum. Ama kafama takılan telefon hattı üzerinden nasıl fiber internet alabiliyorum. Yukarıya gelen Cat6 kablo yok. Fiber kutusu da binanın altında.

Sorunumu tam anlatamadım galiba. Binada halihazırda bir fiber kutusu var. Fibere geçiş yapmak istiyorum. İnternette birkaç sitede araştırma yaptım. Duvarda ethernet girişi olması lazımmış. Ben de ethernet hattını fiber kutudan mı yoksa telefon hattından mı çekeceğim? Ve ayrıca Türk Telekom'un bina içi tesisata karışmadığını okudum.

Şu girişten bahsediyorum. Böyle bir giriş var ama o da telefon hattı.

Eki Görüntüle 261734

Şu an fiber yaptırdım hemen aktif olur mu bilmiyorum. Ama kafama takılan telefon hattı üzerinden nasıl fiber internet alabiliyorum. Yukarıya gelen Cat6 kablo yok. Fiber kutusu da binanın altında.

[çözüldü] Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6e kabloları arasındaki farklar nelerdir? oradan cat 6e kablo geçiyor linkte hız değerleri mevcuttur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı