Fiber için router tavsiye

Ben de yakın zamanda bir router almayı düşünüyorum ve aradığım özellikler ve bütçem çerçevesinde şu modeli düşünüyordum:
Wi-Fi 6 teknolojisi benim için çok önemli değil diyorsanız bu ürünü de önerebilirim:

Hocam mercusys modellerinde Wi-Fi indirme ve yükleme hızı sınırlandırma var mı?

@ReProof merhabalar hocam sorununuzu birebir yaşıyorum. Fiber 100 Mbps internete geçtim, Türk Telekom Archer C5v modem taktı Wi-Fi performansı katlanılamayacak kadar kötü. Son durumunuz nedir ne satın aldınız, sorununuz çözüldü mü, memnun musunuz?

@ReProof merhabalar hocam sorununuzu birebir yaşıyorum. Fiber 100 Mbps internete geçtim, Türk Telekom Archer C5v modem taktı Wi-Fi performansı katlanılamayacak kadar kötü. Son durumunuz nedir ne satın aldınız, sorununuz çözüldü mü, memnun musunuz?

Henüz bir çözüm üretemedim maalesef.
Aşağıda ki Huawei modelini aldım fakat o Archer C5V'den daha kötü çıktı iade ettim. https://www.hepsiburada.com/huawei-ax3-dual-core-3000-mbps-wifi-6-4-port-router-p-HBV000017ALFY

100 Mbps paket için Vestel dgw 9000 verdiler bana, yeterli geliyor ama 250 Mbps üstünde hız veremiyormuş, tilginden geçtiğim için çağ atladım resmen.

Tasarım olarak pek beğenmedim lan portlarını arkaya koymuşlar duvara asıldığı için bayağı zorluk yaşatıyor.

Vestel dgw 9000 modemim var ancak taşınmadan dolayı fiber altyapıdan VDSL altyapılı bir yapılı yere taşınıyorum. Bu modemi VDSL altyapıda kullanabilir miyim?
100 Mbps paket için Vestel dgw 9000 verdiler bana, yeterli geliyor ama 250 Mbps üstünde hız veremiyormuş, tilginden geçtiğim için çağ atladım resmen.

Tasarım olarak pek beğenmedim lan portlarını arkaya koymuşlar duvara asıldığı için bayağı zorluk yaşatıyor.

Vestel dgw 9000 modemim var ancak taşınmadan dolayı fiber altyapıdan VDSL altyapılı bir yapılı yere taşınıyorum. Bu modemi VDSL altyapıda kullanabilir miyim?

Bilmiyorum denemedim ama bence kullanamazsın çünkü bu router, fiber sonlandırıcıdan sinyal alması gerekiyor diye tahmin ediyorum gene de deneyebilirsin istiyorsan.

Geri
Yukarı